comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan TFF'ye tepki! "Kabulü mümkün değil"

31 Aralık 2019, Salı 15:37
Beşiktaş'tan TFF'ye tepki!

Beşiktaş, TFF'nin kulüp harcama limitleriyle ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

FutbolArena - TFF, kulüplerin devre arasında yapacağı harcama limitlerini açıkladı. Beşiktaş'tan yapılan açıklamada da bu limitin belirlenmesinde kullanılan faiz oranına tepki gösterdi. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada bu harcama limit hesaplamasının kabul edilemez olduğu belirtildi. 

"BU HESAPLAMANIN KABULÜ MÜMKÜN DEĞİL"
"31.12.2019 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde yayınlanmış olan 2019/2020 sezonu Takım Harcama limitleri dikkate alındığında, kulübümüzün Lisans Talimatı hükümleri ile birebir uyumlu olduğu görülmektedir.

31.12.2019 tarihinde açıklanan Takım Harcama Limitine ilişkin finansman giderleri, güncel ve ülkemizin ekonomik gerçeklerini hiç yansıtmayan 31.5 % faiz oranı ile hesaplanmış olup, Takım Harcama Limitimizin olması gerekenden çok daha düşük seviyede belirlenmesine sebebiyet vermiş ve takım planlaması çalışmalarımızı önemli derecede sekteye uğratmıştır.

Türkiyemizin tüm kurulları canla başla faizleri aşağı çekmeye uğraşırken ve bu çabaların neticesinde reel faizler bu denli gerilemişken, öncelikle hesaplamalarda 31.5 % faiz oranı kullanılmasının tüm ülke kurumlarına izah edilmesi gerekmektedir. Aceleyle ve anlık tepkilerden hareketle alınan bu yanlış kararın kabulü mümkün değildir.

TFF ve ilgili kurumları haksız rekabete neden olacak uygulamalarda bulunamazlar. Futbol adaletinin tesisi ve aleyhimize haksız rekabet oluşturan bu durumun düzeltilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurumlarını göreve davet ediyoruz."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)