comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan TFF'ye: "IFAB ve MHK raporlarını istiyoruz!"

13 Şubat 2020, Perşembe 19:28
Beşiktaş'tan TFF'ye:

Beşiktaş yönetimi, Göztepe maçındaki kural hatası gerekçesiyle müsabakanın tekrar edilmesi yönünde TFF'ye yaptığı başvuruda yeni bir talepte bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş kulübünün Göztepe maçının kural hatası gerekçesiyle tekrar edilmesi yönündeki tepki ve başvuruları sürüyor. Siyah beyazlılar itiraz süresinin dolacağı 20 Şubat tarihinden önce IFAB ve MHK tavsiye raporlarının kulübe iletimesini talep etti. 


Göztepe - Beşiktaş maçı tekrar edilecek mi?


Siyah beyazlılar, TFF'den henüz yanıt gelmemesi üzerine tekrar acil bir başvuruda bulunarak dilekçe gönderdi ve IFAB ile MHK tavsiye raporlarının kulübe iletilmesini talep etti. Beşiktaş kulübünden TFF'ye yapılan başvuruda, ""IFAB ve MHK tavsiye raporlarının tarafımıza iletilmesine veya tarafımızca incelemesi için karar verilmesini talep ediyoruz!" yazısı iletildi. 

Söz konusu başvuruda, "Yönetim Kurulu kararına karşı Müvekkil Kulüp tarafından, TFF talimalarına uygun olarak TFF Tahkim Kurulu nezdinde itiraz edecektir. İtirazımızın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için Müvekkil Kulübün, itiraza konu süreçte Sayın Başkanlığınıza sulunan IFAB tavsiye görüşmeleri ile raporuna ve MHK tavsiye karar ile raporuna vakıf olması ve bu raporlar ile görüşleri sağlıklı bir şekilde incelenmesi önem arz etmektedir." ifadeleri yer aldı. Beşiktaş kulübü aynı başvuruda, "Bu nedenle tarafımızca 28.01.2020 tarihinde TFF Futbol Müsabaka Talimatının 30. maddesine uygun olarak yapılan Kural Hatası itirazı sonrası IFAB'dan alınan görüş ve raporlar ile yine MHK tarafından TFF YÖnetim Kurulu dikkatine sunulan tavsiye karar ve raporların, itiraz süremizini 20.02.2020 tarihinde dolması da dikkate alınarak, İVEDİ olarak tarafımıza gönderilmesinize saygılarımızla arz ve talep ederiz." ifadeleri yer aldı. Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!