comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan TFF'ye hükmen yenilgisi tepkisi: "Gözden geçirilsin"

22 Aralık 2020, Salı 17:27
Beşiktaş'tan TFF'ye hükmen yenilgisi tepkisi:

Beşiktaş, "Türkiye Futbol Federasyonu'nu almış oldukları bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz." açıklamasında bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in ikinci yarısında Covid-19 vakaları nedeniyle sahaya minimum 9 futbolcuyla çıkamayacak takımlar hükmen mağlup sayılacak. Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Covid-19 vakaları hakkında aldığı karara tepki gösterdi:

"SPORUN RUHUNA AYKIRI"
"Türkiye Futbol Federasyonu'nun, 21 Aralık 2020 tarihinde resmi internet sitesi aracılığıyla ilan ettiği, sezonun ikinci yarısında uygulanacak statü ve talimatlarda yer alan hükmen mağlubiyet uygulamasının, sporun ruhundaki yarışma ve yarışarak kaybetmek ve kazanmak ilkesine aykırı olduğunu düşünüyoruz."

"KARAR YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ"

"Federasyonumuzun, Covid-19 salgınının olumsuz etkilerini göz önünde bulundurarak statü ve talimatlarda yapmış olduğu değişiklikler, her ne kadar kulüplere birtakım kolaylıklar sağlıyor olsa da bir kulübün Covid-19 nedeniyle sahaya minimum 9 futbolcuyla çıkamayarak hükmen mağlup sayılacak olması, vicdanlara sığmayacak ve telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara sebebiyet verecektir. Türkiye Futbol Federasyonu'nu almış oldukları bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyoruz.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"