comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan TFF'ye: 'Cevaplanması gereken sorular var'

13 Şubat 2020, Perşembe 22:17
Beşiktaş'tan TFF'ye: 'Cevaplanması gereken sorular var'

Beşiktaş, Göztepe maçında kural hatası olmadığına dair TFF'nin gönderdiği gerekçeli rapora yanıt verdi.

FutbolArena - Beşiktaş, Göztepe maçında kural hatası olmadığına karar veren TFF ve MHK'ya yönelik tepkilerini sürdürüyor. Siyah beyazlı kulüp, Türkiye Futbol Federasyonu'nun gönderdiği gerekçeli rapora sosyal medya hesabından sert yanıtlar verdi.
 

Beşiktaş'tan Göztepe maçı açıklaması


Beşiktaş sosyal medyadan yayınlanan videoda "Görüntülerde Hüseyin Göçek'in, düdüğü top havadayken çaldığı, topun düştüğü yerde de Göztepeli oyuncunun topa hakim olmadığı, Beşiktaşlı futbolcuyla bir mücadele içinde olduğu açık şekilde gözüküyor. TFF ise kulübümüze gönderdiği yazıda, maçın hakemi Hüseyin Göçek'in Göztepeli oyuncunun topa dokunduğu ve hakim olduğu anda oyunu durdurdum." savunması yaptığını belirtmiştir" ifadelerine yer verdi.

BEŞİKTAŞ'TAN TFF VE MHK'YA 2 SORU
Beşiktaş'ın "Cevaplanması gereken sorular var" başlıklı videosunun sonunda "Beşiktaş bedel ödetir" ifadesi kullanılırken, TFF ve MHK'ya şu 2 soru yöneltildi:

"Kararı, kurallardan bihaber hakeminizin raporu üzerinden mi verdiniz?"

"Bu beyan üzerine pozisyonu inceleme zahmetinde bulundunuz mu?"

TFF'NİN BEŞİKTAŞ'A GÖNDERDİĞİ RAPORBEŞİKTAŞ YÖNETİCİSİ KEMAL ERDOĞAN NELER DEMİŞTİ?
Beşiktaş'ın TFF'den sorumlu yöneticisi Kemal Erdoğan, rapor öncesi Göztepe - Beşiktaş maçıyla ilgili verilen karar hakkında TRT Spor'a şu açıklamalarda bulunmuştu:

"Hukuki zeminde camiamızın haklarını sonuna kadar koruyacağız. Raporların bizimle paylaşılması için başvuruda bulunduk. Biz gerekçeli kararı bekliyoruz. Şefafflık istediimizi söyledik. VAR kayıtlarının açıklanması için de başvurmuştuk ama dikkate alınmadığını görüyoruz. Üzerine basa basa söylüyoruz, şeffaflık istiyoruz. Herkese karşı adil olunmalı. İsimlere ve takımlara bakmadan karar verilmesi gerekiyor. Kişilere göre karar verilmemeli. Biz öncelikle Tahkim Kurulu'na başvuracağız ve ardından Tahkim'in kararına göre hareket edeceğiz.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)