comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan TFF'ye Antalyaspor ve koronavirüs tepkisi

19 Eylül 2020, Cumartesi 18:53
Beşiktaş'tan TFF'ye Antalyaspor ve koronavirüs tepkisi

Beşiktaş, Antalyaspor'un İstanbul'da bulunan kafilesine Covid-19 tanı testi yapılması talebinin TFF tarafından reddedildiğini açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş, Süper Lig'in 2. haftasında Antalyaspor ile Vodafone Park'ta karşılaştı. Mücadele öncesi Antalyaspor'da yaşanan koronavirüs karmaşası nedeniyle Beşiktaş testlerin İstanbul'da tekrarlanmasını istedi. Beşiktaş'ın talebi TFF tarafından reddedildi.
 

Beşiktaş'tan Antalyaspor ve TFF açıklaması


"Futbol A Takımımızın Süper Lig'in 2. haftasında Vodafone Park'ta ağırlayacağı Fraport Tav Antalyaspor'un çok sayıda futbolcusu ile teknik ve idari heyet üyesinin Covid-19 pozitif olduğu yönünde basın ve sosyal medyada yer alan iddialar; sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden olmuştur.

"TALEBİMİZ ANLAM VEREMEDİĞİMİZ ŞEKİLDE UYGUN GÖRÜLMEDİ"
Fraport Tav Antalyaspor tarafından dün gece yapılan açıklamada, basın ve sosyal medyada yer alan iddiaların aksine, bir futbolcu ve bir personelde Covid-19 bulgusuna rastlandığı ifade edilmesi tarafımızı bir nebze rahatlatmış olsa da Futbol A Takımımızın sağlığını korumak, Camiamızın ve taraftarlarımızın endişelerini gidermek için son bir test yapılması tarafımızca zaruri görülmüştür.

Türkiye Futbol Federasyonu'na da ilettiğimiz üzere, Fraport Tav Antalyaspor'un İstanbul'da bulunan kafilesine Covid-19 tanı testi yapılması talebimiz, anlam veremediğimiz bir şekilde uygun görülmemiş ve Futbol A Takımımız, talebimiz olan test yapılmadan Fraport Tav Antalyaspor ile karşılaşmak durumunda kalmıştır.

"RİO AVE MAÇI ÖNCESİ BİR TANE BİLE POZİTİF VAKA OLMAMASI EN BÜYÜK TEMENNİMİZ"

Hal böyle iken;
Fraport Tav Antalyaspor maçının akabinde UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu müsabakasında Portekiz temcilcisi Rio Ave ile karşılaşacak olan Futbol A Takımımızda, hafta içi yapılacak rutin Covid-19 tanı testinde bir tane bile pozitif bulguya rastlanılmaması en büyük temennimizdir."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)