comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan TFF ve Tahkim Kurulu hakkında çok sert Caner Erkin açıklaması! "Operasyon..."

02 Kasım 2017, Perşembe 21:30
Beşiktaş'tan TFF ve Tahkim Kurulu hakkında çok sert Caner Erkin açıklaması!

Beşiktaş kulübü Caner Erkin'e verilen 6 maçlık cezanın Tahkim Kurulu tarafından onanmasının ardından sert bir açıklama yayınladı. 

FutbolArena - Beşiktaş'ta Caner Erkin, Süper Lig'de oynanan Medipol Başakşehir maçında hakem Mete Kalkavan'a yönelik sportmenliğe aykırı hakaret ve hareket nedeniyle 6 maçlık ceza aldı. Bu kararının ardından Tahkim Kurulu'na giden siyah beyazlılara olumsuz cevap geldi ve Caner Erkin'in 6 maçlık cezası onandı. Beşiktaş kulübü ise yaşanan bu gelişmenin ardından resmi internet sitesinden açıklama yayınladı. 


Beşiktaş'ta Caner Erkin'e verilen 6 maçlık cezayı Tahkim Kurulu onadı


Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçında Caner Erkin hakkında hakem Mete Kalkavan'a yönelik sportmenliğe aykırı hareket ve hakaret nedeniyle verilen 6 maçlık cezanın Tahkim Kurulu tarafından onanması üzerine siyah beyazlı kulüp resmi internet sitesinde sert bir açıklama yayınladı. 

"DÜRÜSTLÜK VE ADALET..."
Dürüstlük ve adalet başta olmak üzere ahlaki unsurları ve insani erdemleri her şeyin üzerinde tutan, hukukun üstünlüğünü ve efendiliği düstur edinmiş Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak PFDK'nın futbolcumuz aleyhinde almış olduğu fahiş, oransallık ilkesine aykırı ve hakkaniyete uygun olmayan kararının Tahkim Kurulu tarafından onandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

"BÖYLESİNE AĞIR BİR CEZA..."

Hukukun en temel ilkesi "Kanunilik İlkesi" olup buna göre, hiç kimse kanunun açıkça suç saymadığı bir fiilden dolayı cezalandırılamaz; hiç kimse bir fiil için kanunda gösterilen ceza dışında bir ceza ile veya kanunda gösterilen cezadan daha ağır bir ceza ile cezalandırılamaz.

"HUKUKUN TEMEL İLKE VE PRENSİPLERİNE AYKIRI"

Kanunun uygulanması keyfilik teşkil edemeyeceğinden, bir eylemin sevk gerektirip gerektirmediği, soruşturma neticesinde cezasının ne olduğu mevzuat hükümleri ile sabit olmalıdır. Ancak futbolcumuz Caner Erkin hakkında yapılan “yargılama” süreci, hukukun temel ilke ve prensiplerine aykırı olarak, mevzuat hükümlerinin dışında sosyal medya ve sanal ortamlarda çarpıtılarak yaratılan algıyı bertaraf etmek amacıyla yürütülmüş ve nihayetinde karara bağlanmıştır."HUKUK SKANDALI"

Futbolcumuz hakkında alınan bu karar ve yargılama usulü açık bir hukuk skandalıdır. Türkiye Futbol Federasyonu'nun hukuk kurulları, algı yönetimi yapılan yerler değil, adil yargılama yapılan yerler olmalıdır.  Bu tür hukuki çelişkiler ve adil yargılama haklarını hiçe sayan kararlar, spor kamuoyunun, TFF'ye ve kurullarına olan inancını zedelemektedir.

"AÇIKLAMA BEKLİYORUZ"

PFDK ve Tahkim Kurulu tarafından verilen kararın gerekçesinin hukuki dayanaktan yoksun olması, kurulların ciddiyetini ve yeterliliğini sorgulamamıza neden olmuştur. Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak her şeyden önce TFF Tahkim Kurulu'nun almış olduğu bu kararın “gerekçelerini” açıklamasını beklemekteyiz.

"TÜRK FUTBOLU ADINA AYIPTIR"

Ayrıca yabancı futbolcu sayısı sınırlandırılması, yeterince yerli futbolcu yetişmemesi sıkıntılarının konuşulduğu bir dönemde; maçın hemen ertesi günü içtenlikle kamuoyundan özür dileyen Milli bir futbolcunun, hatasından ders almasını sağlayıp Türk futbolu adına kazanılması gerekirken 6 hafta sahalardan uzak kalacak olması da her şeyden önce Türk Futbolu adına bir kayıptır."ALGI OPERASYONUNUN FARKINDAYIZ"

Bu vesile ile kulübümüz hakkında başlatılan ve sistemli şekilde yürütülen algı operasyonunun farkında olduğumuzu, bu operasyon ve operasyonu yürüten ilgililerin tarafımızca itina ile izlendiğini, efendiliğin; yeri geldiğinde dişimizi göstermekten geri duracağımız anlamına gelmediğini, başta büyük Beşiktaş camiası olmak üzere tüm kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

BEŞİKTAŞ JİMNASTİK KULUBÜ

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)