comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan tepki: 'Kara perşembe! Skandal karar!'

18 Mart 2021, Perşembe 22:33
Beşiktaş'tan tepki: 'Kara perşembe! Skandal karar!'

Beşiktaş, "Türk basketbol tarihinde 'Kara Perşembe' olarak hatırlanacak skandal bir karara imza atılmıştır." açıklamasında bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Icrypex ile Tofaş arasında oyanan basketbol maçının ardından siyah beyazlı yönetimin yaptığı kural hatası başvurusu reddedildi. Türkiye Basketbol Federasyonu, Beşiktaş'ın itirazını geri çevirdi. Siyah beyazlı kulüpten konuyla ilgili açıklama geldi.

BEŞİKTAŞ'IN AÇIKLAMASI: "KARA PERŞEMBE"
"Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantıda, Beşiktaş Icrypex Takımımızın Tofaş ile oynadığı müsabakada yaşanan bariz kural hatası nedeniyle yaptığımız ve basketbol kamuoyunun da hemfikir olduğu haklı itirazımızı reddederek Türk basketbol tarihinde “Kara Perşembe” olarak hatırlanacak skandal bir karara imza atmıştır.

"KARAR BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDEDİR"

Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulunun almış olduğu bu haksız ve mesnetsiz karar, bizim için yok hükmündedir.

Bu haksızlık nedeniyle kaybedilecek bir puan Türk basketbolunun geleceği olan çocuklarımızın adalete olan inancının kaybolmasının yanında hiçbir şeydir.

Evrensel hukuk normlarına ve basketbol oyun kuralları ile talimatlara aykırı olarak verilen bu kararın Tahkim Kurulu tarafından bozulacağına inanıyoruz."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"