comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Tahkim kararı! Cezalara itiraz edilecek

10 Ağustos 2017, Perşembe 16:21
Beşiktaş'tan Tahkim kararı! Cezalara itiraz edilecek

Beşiktaş, PFDK'nın verdiği cezalar nedeniyle Tahkim Kurulu'na başvuracağını açıkladı.

FutbolArena - Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynanan Süper Kupa finali sonrası yaşanan olaylarla ilgili PFDK cezaları açıklandı. Beşiktaş'a 1 maç seyircisiz oynama cezası verilirken, Konyaspor'a 5 maç ceza verildi. Siyah beyazlı kulüpten yapılan açıklamada Tahkim Kurulu'na başvuru yapılacağı belirtildi.
 

Beşiktaş, PFDK cezaları için Tahkim'e itiraz edecek


Beşiktaş'tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Süper Kupa maçında yaşananlar nedeniyle Kulübümüz ve Başkanımız Fikret Orman ile ilgili haksız kararlarına yönelik bugün Tahkim Kurulu'na itirazda bulunulacak ve yasal süreç sonuçlandıktan sonra gerekli açıklamalar yapılacaktır.
Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz
 

Konyaspor PFDK kararına itiraz edecek mi?


Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Süper Kupa maçının ardından verdiği 5 maç seyircisiz oynama cezasını kabul edilemez olarak değerlendirdi. 

Ahmet Baydar İHA muhabirine yaptığı açıklamada, maçın ardından yaşanan olaylarla Konyaspor'a tarihi bir ceza verilmesi yönünde kamuoyu oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. PFDK'nın yaptığı duyuruyla takımlarına 5 maç seyircisiz oynama cezası verdiğini kaydeden Baydar, “Elbette bu karara itiraz edeceğiz. Kabul edebileceğimiz makul bir ceza değil. Münferit kişilerin yaptığı eylemler adeta tüm camiamıza mal edilmeye çalışılmıştır” dedi.

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)