comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Orlando City'nin Larin suçlamasına cevap

13 Ocak 2018, Cumartesi 20:46
Beşiktaş'tan Orlando City'nin Larin suçlamasına cevap

Beşiktaş'ın Cyle Larin transferini KAP'a bildirmesinin ardından Orlando City kulübü bu açıklamanın hukuksuzca olduğunu ve şikayette bulunacaklarını bildirdi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş kulübü Orlando City'den kadrosuna kattığı Cyle Larin'i İstanbul'a getirdikten sonra bu transferi KAP'a bildirdi. Beşiktaş'ın açıklamasından sonra Orlando City'den şok bir suçlama geldi. Orlando City kulübü Beşiktaş'ın hukuksuzluk yaptığını söyleyerek, şikayette bulunacaklarına dair açıklamada bulundu. 


Beşiktaş - Larin transferinde hukuksuzluk iddiası


Beşiktaş'ın Cyle Larin transferinin ardından Orlando City kulübü siyah beyazlıların resmi açıklamasının hukuksuzca ve Larin'in bonservisinin hala kulüpte olduğunu söyleyerek gerekli şikayette bulunacaklarını açıkladı. 

Orlando City kulübünden yapılan açıklamada, "Larin'in 2019'a kadar sözleşmesi var ve Beşiktaş'ın bugün yaptığı açıklamadan sonra harekete geçip şikayette bulunacağız." ifadelerine yer verildi. 
BEŞİKTAŞ'TAN CEVAP GELDİ

Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu DHA'ya yaptığı açıklamada, "Normalde oyuncunun sözleşmesi 31 Aralık'ta bitiyordu. Fakat oyuncu bizimle görüşmeye başlayınca kulübü tek taraflı sözleşmesini uzatmış. Yani tek taraflı sözleşme opsiyonu kullanımı söz konusu. FIFA tek taraflı opsiyon uzatmalarında her zaman oyuncunun lehine kara veriyor. Biz de Amerikan Federasyonu'na değil FIFA'ya bağlıyız. Dolayısıyla da burada herhangi bir olumsuz durumda FIFA bizim lehimize karar verir' diye konuştu. 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu ayrıca ''Cyle Larin ile yaptığımız görüşmelerde bu durumu enine boyuna konuştuk ve sözleşmeye özel bir madde koyduk. Çok düşük bir ihtimal de olsa herhangi bir olumsuz karar çıkması ve kulübümüze maddi yükümlülük çıkması durumunda bu maliyet tamamen Cyle Larin tarafından karşılanacak. Bu açıdan da rahatız. Oyuncunun oynamak istediği takım Beşiktaş'tır. FIFA bu tip durumlarda hep oyuncunun oynamak istediği takıma göre hareket eder, yine öyle olacaktır'' diyerek Beşiktaş'ın herhangi bir olumsuzlukta maddi yükün altına girmeyeceğini sözlerine ekledi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)