comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan kötü istatistik! 3 sezon sonra...

09 Eylül 2017, Cumartesi 20:11
Beşiktaş'tan kötü istatistik! 3 sezon sonra...

Beşiktaş, Karabükspor maçında, 3 sezon sonra ilk kez pas istatistiğinde bu kadar geride kaldı.

FutbolArena Analiz - Beşiktaş, Süper Lig'de son 2 sezonun şampiyonu olurken, futbol otoritelerinin büyük çoğunluğu takımın temelinin 'FEDA' sezonlarında atıldığı görüşündeydi. 

Beşiktaş uzun vadeli bir proje takımı olarak her geçen yıl yükselişini sürdürmüş ve son sezonlarında pas konusunda uzmanlaşmış bir takım haline gelmişti. 
Pas isabet oranında fark yaratan Beşiktaş'ta özellikle Atiba Hutchinson %90'un üzerindeki isabet oranları neredeyse hiç top kaybı yapmıyordu. 


Beşiktaş'ın, Karabükspor maçı istatistikleri


Beşiktaş'ta, Süper Lig'de sezonun 4. haftasında Karabükspor deplasmanında teknik direktör Şenol Güneş rotasyona gitti. Yeni transferlerini takıma adapte etmeye çalışan ve hafta arasında oynanacak olan Şampiyonlar Ligi maçı için as oyuncularını da diinlendiren Şenol Güneş'in bu hamlesi, Beşiktaş'ın pas alışkanlıklarını bozdu.

Beşiktaş'ta pas merkezi Atiba'nın dışında Cenk Tosun ve Quaresma gibi isimler de dinlendirildi. Zeminin son derece bozuk olması da pas futbolunu olumsuz etkileyince, Beşiktaş 2014/15 sezonu başından itibaren ikinci kez bir lig maçında %70 pas isabet yüzdesinin altına düştü.

Beşiktaş OPTA'nın verilerine göre 3 sezon sonra ilk kez %70 pas isabetinin altında kaldı ve 90 dakika pas isabet oranı %69 olarak kaldı. 

Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.