comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan koronavirüs yanıtı! 'Belirti gösteren kimse yok'

21 Mart 2020, Cumartesi 15:21
Beşiktaş'tan koronavirüs yanıtı! 'Belirti gösteren kimse yok'

Fenerbahçe Beko oyuncularında koronavirüs belirtilerinin tespit edilmesi üzerine Beşiktaş'tan açıklama geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe Beko oyuncularında koronavirüs belirtilerinin tespit edilmesinin ardından Beşiktaş Sompo Sigorta takımında panik yaşandı. 2 hafta önce Fenerbahçe ile karşılaşan Beşiktaş cephesi, kimsede koronavirüs belirtisine rastlanmadığını açıkladı.
 

Beşiktaş Sompo Sigorta için koronavirüs açıklaması


"Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip coronavirüs (Covid-19) belirtilerine, Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı'nın bazı oyuncuları ile idari çalışanlarında rastlandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Covid-19 belirtileri görülen Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı'nın oyuncuları ile idari çalışanlarının bu süreci sağlıklı bir şekilde geride bırakmalarını temenni ediyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Kulübümüz, yeni tip coronavirüs (Covid-19) vakaları Avrupa'da görülmeye başladığı andan itibaren, duruma büyük bir hassasiyetle yaklaşmış ve gerekli tedbirleri almıştır.

"HİÇ KİMSEDE BELİRTİLERE RASTLANMAMIŞTIR"

Sağlık ekiplerimiz tarafından sürekli olarak gözlem altına tutulan sporcularımıza, Covid-19 salgınından korunmanın yolları ile ilgili bilgiler verilmiş, liglerin ertelenmesiyle birlikte antrenmanlara ara verilmiştir.

13 gün önce sahamızda karşılaştığımız Fenerbahçe Beko Basketbol Takımının bazı sporcuları ile idari çalışanlarında Covid-19 belirtilerine rastlanmasının ardından kamuoyunda oluşabilecek spekülasyonların önüne geçmek adına, Beşiktaş Sompo Sigorta Takımımızın sporcuları, teknik ve idari kadrosu ile çalışanlarında, Covid-19 belirtilerine rastlanmadığını ve ekibimizde bu belirtileri gösteren kimsenin olmadığını ifade ederiz.

Kulübümüzde görevli sağlık ekiplerinin Covid-19 salgını ile ilgili süreci büyük bir titizlikle takip ederek sporcularımız ile teknik ve idari kadrolarımızın sağlık durumlarıyla yakından ilgilendiklerini belirtir, kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

BURAK BIYIKTAY ERTELEME KARARININ GEÇ ALINMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan TRT Spor'a konuşan Beşiktaş Sompo Sigorta Başantrenörü Burak Bıyıktay ise "Fenerbahçe'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Takım doktorumuzla konuştum. Kimsede bir belirti yok. Fenerbahçe ile 13 gün önce oynadık. Erteleme kararı daha önce alınmalıydı." ifadelerini kullandı.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)