comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Koronavirüs tepkisi! 'Asılsız ve manidar iddialar"

15 Mayıs 2020, Cuma 19:53
Beşiktaş'tan Koronavirüs tepkisi! 'Asılsız ve manidar iddialar

Beşiktaş kulübü Koronavirüsün kulüpteki yayılımıyla ilgili olarak tedbirsiz davranıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi. 

FutbolArena - Beşiktaş'ta "Virüs nasıl yayıldı?" haber hakkında yazılı açıklama yapılırken, kulübün bu konuda tedbirsiz davrandığı yönündeki iddiaların manidar ve olumsuz yaratıldığı ifade edildi. 

DHA'da ayınlanan haberde, Beşiktaş'ta 5 Mayıs'ta takım idmanlara başlanmadan önce test yapılmadığı ve bu süreçte 3 gün idman yapıldığı iddia edilirken, dördüncü günde ise yapılan testlerde 2, dokuzuncu günde yapılan testlerde ise 8 olmak üzere toplam 10 kişide vakaya rastlandığı öne sürülmüştü. Söz konusu haberde, "Görüldüğü gibi yaklaşık 100 kişinin bulunduğu Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde virüsü dışarıda kapmış olan bir veya bir kaç kişi, hem takıma hem de personele yaymış oldu" ifadeleri yer aldı. 
BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA

Demirören Haber Ajansı'nda Ali Danaş imzasıyla yayımlanan ‘Beşiktaş Kulübü'nde virüs nasıl yayıldı?' başlıklı haberde, Kulübümüz hakkında asılsız ifadeler kullanılarak olumsuz algı yaratılmaya çalışılmış, bu nedenle tarafımızca açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Öncelikle, Başkanımız Ahmet Nur Çebi ile Covid-19 testi pozitif sonuç veren futbolcu ve personellerimizin izolasyon ve tedavi süreçlerinin yoğun bir şekilde sürdüğünü belirtmek isteriz.

Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki yönetim kurulumuz, Covid-19 salgınının ülkemizde etkisini hissetirmesiyle hiç vakit kaybetmeden bir dizi tedbiri yürürlüğe koymuş, bu kapsamda takımlarımız çalışmalarına ara vermiş, sporcularımız evlerinde izole duruma geçmiş, kulüp binamız ile tesislerimizde dezenfekte çalışmaları yapılmış, BJK Nevzat Demir Tesisleri girişine dezenfekte kabini yerleştirilmiş ve bugüne kadar; Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, sporcularımız ve  personellerimiz dört defa Covid-19 tarama testinden geçmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun ‘şimdilik' kaydıyla Süper Lig'in 12 Haziran'da başlayacağını duyurmasının ardından Futbol Takımımız, TFF Sağlık Kurulu'nun yayımladığı Futbola Dönüş Öneri Protokolü doğrultusunda, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde çalışmalara başlamış, bir futbolcumuz ile bir personelimizin pozitif Covid-19 test sonucu tespiti sonrasında ise söz konusu protokol uygulamaları gereği çalışmalarına ara vermiştir.

İçinde bulunduğumuz zor dönemde Kulübümüz hakkında olumsuz algı yaratmayı amaçlayan haberleri manidar bulduğumuzu ifade ediyor ve takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"