comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Karius ve Aboubakar için transfer açıklaması

21 Kasım 2019, Perşembe 12:13
Beşiktaş'tan Karius ve Aboubakar için transfer açıklaması

Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ, Loris Karius ve Vincent Aboubakar transferleri için açıklamada bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta Loris Karius'un geleceği merak konusu olurken, Vincent Aboubakar hakkında transfer iddiaları devam ediyor. Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Emre Kocadağ iki futbolcu hakkında açıklamada bulunarak, siyah beyazlı taraftarlara mesaj verdi.
 

Beşiktaş, Aboubakar'ı transfer edecek mi?


İşte Emre Kocadağ'ın yaptığı açıklamalar:

"3 maçta 3 galibiyet. Konyaspor maçına tamamen konsantre olmuş vaziyetteyiz. Oradan da galibiyetle dönmek istiyoruz. Takımın havası gayet iyi. Hocamız ve Ümraniye'deki hava olumlu. Biz maç maç bakıyoruz. İstanbul'da 6 haftalık bir süreç var. Devre arasına kadar olabildiğince galibiyetlerle devam etmek istiyoruz"
"FORVET TRANSFERİ OLABİLİR"

"Şu an futbol ekonomi zirvesindeyiz. Futbol ekonomi zirvesinde de bunları konuştuk. Bütçenin ne kadar önemli olduğunu konuştuk. Gönlümüzden eksik bölgelere transfer yapmak geçiyor. Hocamızın da bunlarla alakalı talepleri olacaktır. Bizim yönetimimizde de transferden sorumlu yönetici var. Biz de takımın eksiği nedir onları değerlendireceğiz. En uygun bölgeye 1 veya 2 transfer yapılacaktır. Forvet transferi olabilir. Hocanın isteği doğrultusunda hangi bölgelere takviye isterse. Devre arasındaki pozisyonumuz da önemli. Nasıl gireceğiz, devam edeceğiz. Bu planlamayı yaparız. Şu an isimlerle ilgili konuşmak çok yanlış olur. O gelir bu gider diye bir şey yok. Büyük kulüplerde planlamalar daha önceden yapılıyor. Belli isimler üzerinde duruluyor. Netleşmesi tabi ihtiyaç dahilinde olacak. Bir sakatlık olur ihtiyaç olur oraya da transfer yapılır"

"KARİUS İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNACAĞIZ"

"Zor bir süreçte başkanımız ve yönetim kurulu olarak bizler bu sürece dahil olduk. Kulüp zor dönemlerden geçiyor. Bu anlamda tabi belli bir yol haritamız vardı, onları uygulamaya aldık. Daha iyi bir şekilde gidiyor diyebilirim. Bu sene Karius iyi bir performans gösteriyor. Onunla alakalı gerekli girişimleri yapacağız. Kendisi değerli bir oyuncu, kariyeri belli. Biz onun kalmasını isteriz. Bunu şartlar belirler."

"ABOUBAKAR GÜNDEMİMİZDE YOK"

"Aboubakar ile ilgili yaşanan dönemleri bilmiyorum. Şu an gündemimizde var diyemem ama olmayacak diye bir şey yok. Bu tamamen ekonomik şartlara göre. Kulübün içine girdikçe ciddi sıkıntıları görebiliyoruz. Biz burada çözüm üretmeye geldik. Bunların üstesinden geleceğiz."

Aboubakar defterinin kapandığı sinyalini veren Emre Kocadağ, Kamerunlu futbolcunun Beşiktaş'a dönüşünün gündemde olmadığını ifade etti. Öte yandan Beşiktaş'ta gösterdiği performansla alkış toplayan ve son kiralık sezonunu yaşayan Loris Karius için Liverpool ile görüşmelerin başlayacağı ilan edildi.
 

Aboubakar'dan Beşiktaş için transfer açıklaması


Camfoot'a açıklamalarda bulunan Aboubakar, yaz döneminde Beşiktaş'tan teklif aldığını belirterek şunları söyledi:

"Hayatımı Porto'da sonlandırmayacağım. Elbette buradan ayrılacağım. Aslında bu yaz Beşiktaş'a transfer olacaktım. Fakat başkanın bana karşı olan tavırlarından hoşlanmadım. Benim sağlık durumumla ilgili yanlış bilgiler verdi. Fakat işin doğrusu Beşiktaş'ın ekonomik sorunları vardı ve maaşları ödeyemiyordu. Dürüst olmak gerekirse Türkiye'ye dönme gibi bir planım da yoktu."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da! 

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!