comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan KAP'a Mario Gomez açıklaması!

26 Nisan 2017, Çarşamba 13:01
Beşiktaş'tan KAP'a Mario Gomez açıklaması!

Beşiktaş, Mario Gomez'in Wolfsburg Kulübüne transferinden dolayı yapılan anlaşma gereği Beşiktaş'ın 525.000 Avro'ya hak kazandığı bildirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, Kulübün adına KAP'a gönderdiği yazıda Mario Gomez'in 2016-17 sezonu başlangıcında Fiorentina'dan Wolfsburg'a transferinden dolayı yapılan anlaşma gereği Beşiktaş'ın 525.000 Avro'ya hak kazandığı bildirdi.

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşayan ve ardından Fiorentina kulübünden Almanya Bundesliga ekiplerinden Wolfsburg'a 1 milyon Euro bonservis bedeli transfer olan Mario Gomez'in bonservis bedeli Beşiktaş'ı tatmin etmemişti. Konu hakkında inceleme başlatan Beşiktaş yönetimi oyuncunun bonservisinin daha yüksek bir bedel karşılığında gerçekleştiğini kendilerine ödenecek miktar nedeni ile düşük gösterildiğini iddia etmişti.
KAP'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

''Mario Gomez 2016-17 sezonu başlangıcında Fiorentina Kulübünden Wolfsburg Kulübüne transfer olmuştur. Fiorentina Kulübü tarafından Şirketimize yapılan bildirimde, Wolfsburg Kulübü tarafından bu transfer nedeniyle kendilerine ödenecek toplam transfer bedelinin 1.050.000 Avro olduğu, bu kapsamda Şirketimizin bu bedel içinden 525.000 Avro'ya hak kazandığı bildirilmiştir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu ve Hukuk Müşavirliğinin, Fiorentina Kulübü, Wolfsburg Kulübü, her iki Kulübün bağlı olduğu federasyonlar ve Ülke makamlarından temin edilen belgeleri inceleme süreci devam etmekte olup bundan sonraki Hukuki Sürecin devamında izlenecek adımları belirlenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.''
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"