comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan IFAB'a Göztepe maçı başvurusu

21 Şubat 2020, Cuma 21:42
Beşiktaş'tan IFAB'a Göztepe maçı başvurusu

Beşiktaş, Göztepe maçı için yaptığı kural hatası başvurusunu IFAB'a taşıdı.

FutbolArena - Beşiktaş, Göztepe maçı için kural hatası başvurularını sürdürüyor. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan aldığı olumsuz yanıt üzerine Tahkim Kurulu'na itiraz eden Beşiktaş yönetimi, aynı zamanda IFAB'a da (Uluslararası Futbol Birliği Kurulu) şikayette bulundu. Beşiktaş, Göztepe maçı için yaptığı kural hatası başvurusunu IFAB'a taşıdı.
 

Beşiktaş - Göztepe maçı IFAB başvurusu


Beşiktaş, Göztepe maçı için Tahkim Kurulu'na yaptığı kural hatası itirazının ardından, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'na da başvurdu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun IFAB ve MHK tavsiye raporlarını dikkate alarak kural hatası başvurusunu reddetmesi nedeniyle Beşiktaş, IFAB'a da başvurmaya karar verdi.

2 sayfalık bir dilekçe gönderen Beşiktaş, Göztepe maçındaki kural hatası pozisyonu ve VAR kararları hakkında IFAB'a başvuruda bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu'ndan henüz sonuç alamayan Beşiktaş, son olarak oyun kurallarını belirleyen Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'na şikayetini iletti. IFAB'ın kulüplere cevap vermek gibi bir geçmişi bulunmazken, kurumun bu konudaki tavı merakla bekleniyor.


BEŞİKTAŞ'IN TAHKİM KURULU AÇIKLAMASI

"İzmir Gürsel Aksel Stadyumu'nda Göztepe A.Ş. ile oynadığımız maçın ardından konu ile ilgili itirazımızı 28.01.2020 tarihinde Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na gönderilmek üzere TFF Başkanlığı'na ilettik.

TFF Yönetim Kurulu, 13.02.2020 tarihli toplantısının ardından almış olduğu kararı ve başvurumuzun reddedildiğine dair yazıyı, TFF Genel Sekreterliği'nin göndermiş olduğu karar yazısı ile tarafımıza iletti.

İtirazlarımıza konu Yönetim Kurulu kararının temelinin, aksi yayıncı kuruluş görüntüleri ile kolaylıkla tespit edilebilen, yalan beyan içeren hakem raporlarına dayanmış olması ve Futbol Oyun Kuralları'nın amacına ve mantığına aykırı temele oturtulmuş olması sebebiyle konuyu 20.02.2020 tarihinde göndermiş olduğumuz duruşma talepli itiraz dosyamız ile TFF Tahkim Kurulu'na taşımış bulunmaktayız.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."


Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)