comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye büyük fark!

11 Ağustos 2017, Cuma 13:22
Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye büyük fark!

Beşiktaş, transfermarkt verilerine göre son transferlerle birlikte 119 milyon Euro'nun üzerinde bir değere sahip olurken Fenerbahçe ile aradaki değer farkı oldukça fazla.

FutbolArena Detay - Beşiktaş, Süper Lig'e son 2 sezonun şampiyonluk unvanıyla başlamaya hazırlanırken oyuncu değerlerini ölçen transfermarkt.com sitesine göre takımın değeri epey yükseldi.

Son yapılan güncellemeye göre Beşiktaş yeni transferlerle birlikte 119.7 milyon Euro'luk bir değere sahipken Siyah-Beyazlıları 99.5 milyon Euro ile Galatasaray takip ediyor.
 

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın transfermarkt değeri


Fenerbahçe'de ise son 10 gün içerisinde transferde hareketli günlerin yaşanması sonrası kadroya katılan Soldado ve Giuliano'nun dahil edilmemesi nedeniyle piyasa değeri 76.45 olarak görülüyor. Beşiktaş ile Fenerbahçe arasındaki transfermarkt' verilerine göre arada 43.25 milyon Euro'luk bir oyuncu değeri farkı göze çarpıyor. Fenerbahçe'nin yeni transferleriyle birlikte bu aradaki farkın en fazla 20 milyon Euro seviyesine inebileceği anlaşılıyor.
 

Süper Lig'in en değerli oyuncusu kim?


Süper Lig'in en değerli oyuncusu ise bu sene isim değiştirdi. Galatasaray'da Wesley Sneijder'in ayrılması sonrası ve de Fernando Muslera'nın değerinin düşürülmesiyle birlikte Süper Lig'in en değerli oyuncusu 13 milyon Euro ile  Anderson Talisca oldu.


Fenerbahçe'nin en değerli oyuncusu


Fenerbahçe'nin en değerli oyuncusu ise 8 milyon Euro ile Josef de Souza olurken Galatasaray'ın ise 10 milyon Euro ile yeni transferi Fernando takımın en değerli ismi konumunda.


Trabzonspor'un transfermarkt değeri


Süper Lig'de transfermarkt verilerine göre Trabzonspor'un 68.1 ve Medipol Başakşehir'in ise 73.1 milyon Euro değeri bulunuyor.

FutbolArena Haber Turu (14 Eylül 2020)