comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Çarşı'ya Galatasaray derbisi uyarısı

12 Mart 2020, Perşembe 22:17
Beşiktaş'tan Çarşı'ya Galatasaray derbisi uyarısı

Beşiktaş, Galatasary derbisi öncesi Çarşı taraftar grubuna koronavirüs uyarısında bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş taraftar grubu Çarşı, Galatasaray derbisi öncesi Nevzat Demir Tesisleri'nde uğurlama yapılacağını açıkladı. Koronavirüs nedeniyle maçların seyircisiz oynanacağının duyurulmasından sonra, Çarşı'dan gelen bu açıklama eleştirilerle karşılaştı. Beşiktaş resmi siteden taraftarlarını uyardı.
 

Beşiktaş'tan Galatasaray derbisi ve koronavirüs açıklaması


"Taraftarlarımızın sosyal medyada organize olarak, Futbol Takımımızın Süper Lig'in 26. haftasında Galatasaray ile deplasmanda oynayacağı maç öncesinde, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde bir araya gelerek siyah-beyazlılarımızı Türk Telekom Stadı'na uğurlama hazırlığında olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.

Öncelikle, her şartta Beşiktaşımıza özveriyle destek olan büyük taraftarımıza içtenlikle teşekkür ederiz.
"UĞURLAMA ORGANİZASYONLARINDAN VAZGEÇİN"

Ancak;

Bilindiği üzere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, tüm dünyayı etkisi altına almış bulunmakta; ülkemizde bu salgının önüne geçebilmek için alınan tedbirler arasında spor müsabakalarının nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanması yer almaktadır.

Hal böyle iken;

İnsan ve toplum sağlığının hiçbir galibiyet ve şampiyonluktan önemli olmadığı gerçeğinden hareketle büyük taraftarımızdan, söz konusu uğurlama organizasyonlarından vazgeçmelerini önemle rica ederiz."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)