comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Babel açıklaması: 'Kiralık gitti 2 milyon euro'

13 Ocak 2019, Pazar 17:29
Beşiktaş'tan Babel açıklaması: 'Kiralık gitti 2 milyon euro'

Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, transfer gündemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Beşiktaş Hukuki İşlerden Sorumlu Yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Haber Global'de transfer gündemiyle ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Babel'in Fulham'a transferinin 6 aylığına kiralık olduğunu açıklayan Şafak Mahmutyazıcıoğlu, bedelin ise 2 milyon euro olduğunu söyledi. 


Beşiktaş Haberleri: Babel Fulham'a ne kadara transfer oldu?


Şafak Mahmutyazıcıoğlu, "Babel için teklif geldiğinde menajer vasıtasıyla oyuncu da bundan haberdar oluyor. Oyuncu da istekli olursa biz de ona göre hareket ediyoruz. Ryan Babel gitmek istedi. Bize artık ekonomik olarak Beşiktaş'ın menfaatlerini korumak düştü. "Babel 6 aylığına kiralık olarak gidiyor. 2 milyon euro'ya anlaştık." diye konuştu. 

BABEL 6 AY SONRA BİZE GERİ DE DÖNEBİLİR
Babel 6 ay sonra bize geri de dönebilir. Sözleşmesini uzatabiliriz. Tamamen bağ kopmuş değil. Serbest de kalabilir. 6 aylık dönemde bu süreci hep birlikte yaşayacağız.

Babel'in yerine transfer yapıp yapılmayacağı yönündeki soruya yanıt veren Şafak Mahmutyazıcoğlu, "Babel'in yerine transfer gündemimizde yok.  O bölgede oynayan Quaresma ve Lens var. Orkan Çınar da geliyor. Dolayısıyla gündemimizde bu mevki için bir transfer yok." ifadelerini kullandı.

TOLGAY ARSLAN İÇİN TATMİN EDİCİ TEKLİF GELMEDİ 

Fenerbahçe'den bize bu konuda tatmin edici bir teklif gelmedi. Tolgay Arslan değerli bir futbolcu. Bizim kafamızdaki bir fiyat var. Fenerbahçe bu teklifi eder ve Tolgay da isterse olabilir. 

"İLK HEDEFİMİZ KADROYU EKONOMİK HALE GETİRMEK"

Şu anda gündemimiz kadroyu daha ekonomik bir hale getirmek ve oyuncu satmak. Ondan sonraki işimiz almak. Şu anda kadroyu ödeyebileceğimiz noktalara getirmek ve bunda başarı sağlamak. 

"YAKIN ZAMANDA GİDEN OYUNCULARI TARAFTARLARIMIZ GÖRECEK"

Yakın zamanda bizden giden oyuncuları taraftarlarımız görecek. Buna göre ekonomik koşullarımız netleşecek. Ondan sonra bütçemiz belli olacak. Daha sonrasında transfer gündeme gelecek."


Beşiktaş Haberleri: Pepe neden Beşiktaş'tan ayrıldı?


Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Pepe konusunda "Pepe kendisi ayrılmak istedi. Alacağı 103 bin euroydu. Dolayısıyla maddi konularla alakalı gitmedi." ifadelerini kullandı. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"