comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Abdennour transferi için resmi temas

01 Ağustos 2017, Salı 22:23
Beşiktaş'tan Abdennour transferi için resmi temas

Beşiktaş, İspanya'ya yaptığı Negredo çıkarmasında Valencia'nın Tunuslu stoperi Abdennour için de teklifini iletecek.

FutbolArena Özel - Beşiktaş transfer konusunda UEFA'nın Finansal Fair Play denetiminde bulunuyor ve gelecek sezon stoper takviyesi yapmak için uygun opsiyonları masaya yatırıyor. Bu opsiyonlardan biri de Valencia'dan Aymen Abdennour.

Marcelo'nun Lyon'a transfer olması ve Atınç'ın da yaşadığı ağır sakatlık sonrası Beşiktaş'ta kalan stoperler Pepe, Mitrovic, Tosic, Milosevic ve Pedro Franco. Şenol Güneş Pedro Franco ve Milosevic'te beklediğini bulamazken Pepe'nin yanına bir stoper aldırmak istiyor. 
Bu doğrultuda harekete geçen yönetim, Valencia'nın 27 yaşındaki Tunuslu stoperi Aymen Abdennour için resmi temaslara başlıyor.


Beşiktaş'tan Abdennour'a kiralama teklifi


Santrfor arayışlarında Valencia'dan Negredo ile anlaşan Beşiktaş, bu kulübe Abdennour için de kiralama teklifinde bulunacak. Özel uçakla İspanya'ya uçan Beşiktaş yöneticileri, Negredo'nun yanı sıra Abdennour'a da ilgilerinin olduğunu bildirecekler.

27 yaşındaki Tunuslu stoperin sol ayaklı olması da Pepe'nin yanında sol stoper olarak düşünülmesinde rol oynuyor.


Aymen Abdennour kimdir? Aymen Abdennour kariyeri ve oynadığı takımlar


2015-2016 Yılında Valencia'ya Monaco takımından 22 milyon Euro karşılığında transfer olan Aymen Abdennour İspanyol ekibi ile bu sezon fazla forma şansı bulamadı. Valencia ile La Liga'da 14 karşılaşmada süre alan Aymen Abdennour 967 dakikia süre aldı. İspanyol ekibi ile 2020 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Aymen Abdennour'un piyasa değeri ise 6 milyon Euro olarak tahmin ediliyor.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirisniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.