comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta yeni transferler imzaladı (Burak Yılmaz, Muhayer Oktay, Mirin, Kagawa)

05 Şubat 2019, Salı 13:37
Beşiktaş'ta yeni transferler imzaladı (Burak Yılmaz, Muhayer Oktay, Mirin, Kagawa)

Beşiktaş'ta devre arasında yapılan transferler için toplu imza töreni düzenlendi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yarışını devam ettiren Beşiktaş'ta ara transfer döneminde kadroya katılan futbolcular için imza töreni düzenlendi. Siyah beyazlılarda Burak Yılmaz, Isimat Mirin, Muhayer Oktay ve Shinji Kagawa için düzenlenen imza törenine Fikret Orman da katıldı. 

FİKRET ORMAN: "BURAK AİLEMİZİN FERDİ"
"Muhayer genç bir isim. Tanıdığımız bir oyuncu. Kagawa'yı aslında yazın almak istedik. Nasip, bu zamana oldu. Çok mutlu olduk. Bizim Uzakdoğu açılımımızla ilgili büyük ses getirdi. İyi bir başlangıç da yaptı. Bundan sonra en önemli olan şey, iki tarafında birbirinden memnun olması. İnşallah iki taraf memnun olur ve devam ederiz. Mirin ilgilendiğimiz oyunculardan biriydi. 2 sene önce daha yüksek bedelle transfer etmek istemiştik. Çok pozitif bir arkadaşımız. Takıma da olumlu enerji verdi. İnşallah uzun süreler birlikte oluruz. Burak bizim ailemizin bir ferdi. Onun evi buraı. Babası çok sevdiğimiz bir abimiz. Burak'ın duruşuna ve Beşiktaş ile ilgili hisleri için mutluyum. Burak'ın karakterine ve ailesine çok saygı duyuyorum. Hocamız da onu istedi. Burak'ın futbolu burada bıraktıktan sonra bu aile içerisinde görev almasını istiyorum. Burak, sözleşmesinde büyük fedakarlık yaparak Beşiktaş'a geldi. Burak'a 'Kaptan' derken bilinçli olarak söylemedim ama Burak, Beşiktaş'ta kaptanlık yapabilecek bir futbolcu. Kaptanlık konusunda kararı yönetim verir. Burak'ın kaptan olmasını çok isterim. Burak'ın transferini seçimlere malzeme etmeye çalışanlar oluyor. Akhisar maçında 1500 kişi vardı, 30 kişi maksatlı olarak oraya gelmişti. Bu konuyu geçin." 


Fikret Orman, Burak'a kendi eliyle su doldurup bardağı önüne koydu.

FİKRET ORMAN: "KAGAWA İÇİN ŞENOL HOCAYLA BİRLİKTE KARAR VERDİK"

"Kagawa transferiyle ilgili karar sırasında yanımda Şenol Hoca da vardı. Birlikte karar verdik. Burada başkana rağmen veya hocaya rağmen transfer yapılamaz. Ortak karar alınır. Biz ayrı güçler değiliz. Aynı geminin içerisinde yer alıyoruz. Bundan öncekilerde olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde devam edecek."

KAGAWA: "BURAYA GELDİĞİM İÇİN ÇOK MUTLUYUM"

"Buraya geldiğim için çok mutluyum. Beşiktaş ile birlikte yukarıya doğru çıkacağız. Nagatomo ile daha önce konuşmuştuk. Bu şehrin ne kadar muhteşem olduğunu anlatmıştı. Özellikle yemekler harika. Deniz de var. Nagatomo ile dün bir araya geldik. Onunla oynayacağımız maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Sezon sonuna kadar vakit var. Ne yapacağımla ilgili zaman olacak. Şu anda her maçta yapabileceğimin en iyisini yapmaya çalışacağım."

BURAK YILMAZ: "FUTBOLU BEŞİKTAŞ'TA BIRAKMAK İSTİYORUM"

"İnşallah futbola Beşiktaş'ta veda etmek nasip olur. Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra çok fazla takımda oynadım ama Beşiktaş'ın maçlarını her zaman takip ettim. 4 büyük takımda da oynadım ama bütün camialar benim Beşiktaşlı olduğumu biliyordu."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilisiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"