comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Vodafone Park'a "Yılın Projesi" ödülü

29 Kasım 2017, Çarşamba 15:21
Beşiktaş'ta Vodafone Park'a "Yılın Projesi" ödülü

Beşiktaş'ın ve ülkemizin en önemli spor komplekslerinden biri olan Vodafone Park, Barselona'da düzenlenen “The Stadium Business Design & Development Awards 2017” organizasyonu kapsamında dünya çapındaki birçok önemli yapıyı geride bırakarak “Yılın Projesi” ödülüne layık görüldü.

FutbolArena - Beşiktaş'ta resmi açılışının gerçekleştirildiği Nisan 2016'dan bu yana hem Türkiye'de hem de dünyada sıkça adından söz ettiren Vodafone Park'a bir ödül de Barselona'dan geldi.


Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'a verilen ödül


Dünyanın en önemli spor komplekslerinin farklı özellikleriyle değerlendirildiği “The Stadium Business Design & Development Awards 2017” organizasyonu kapsamında “Yılın Projesi” ödülünün sahibi olan Vodafone Park, küresel spor kamuoyunun ilgisini çekmeye devam ediyor. 
 
Benzersiz atmosferi ve Beşiktaş JK taraftarının coşkusuyla, uluslararası karşılaşmalarda da rakip takımların ve spor ekosisteminin de sıkça gündeme taşıdığı Vodafone Park; akıllı stat özellikleri, kullanılan teknolojiler, kulübün özverili çalışması, finansal başarısı, mimari özellikler, çok amaçlı kullanım, içinde bulunduğu çevreye uyum ile yapım ve açılış aşamasındaki tanıtım çalışmalarını kapsayan farklı kriterlerle, “Yılın Projesi” ödülüne layık görüldü.
 
Vodafone Park final aşamasında; Kopenhag Royal Arena, Atlanta Mercedes-Benz Stadium, Madrid Wanda Metropolitano, Las Vegas T-Mobile Arena, Anfield The Main Stand ve Minneapolis U.S. Bank Stadium gibi dev rakipleri geride bırakmayı başardı. 28 Kasım'da Barselona'da gerçekleştirilen organizasyonda ödülü, Beşiktaş JK Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu kabul etti.    
 

Vodafone Park ne zaman açıldı? 

 
19 Mayıs 1943'te temeli atılan, 27 Kasım 1947'de ise Beşiktaş JK ve bir İsveç takımı olan AIK Solna'nın karşı karşıya geldiği maçta, “İnönü Stadyumu” adıyla resmi olarak hizmete açılan stat, Beşiktaş JK camiasının en önemli sembollerinden biri olma özelliğine sahip. Haziran 2013'te başlatılan çalışma sonrası, 11 Nisan 2016'da Bursaspor karşılaşması ile yeni yüzü ve teknolojik yapısıyla hizmete açılan Vodafone Park, İstanbul'un kalbinde, spor tarihimizin en önemli miraslarından biri olarak varlığını sürdürüyor.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!