comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Vida transferine yer açıldı!

27 Ağustos 2017, Pazar 17:03
Beşiktaş'ta Vida transferine yer açıldı!

Beşiktaş'ta Domagoj Vida transferi için gereken kontenjan açıldı.

FutbolArena Detay - Beşiktaş transfer için gereken yabancı kontenjanını açtı. Beşiktaş'ta yabancı statüsünde bulunan ve kadroda düşünülmeyen 4 futbolcu Denys Boyko, Milosevic, Pedro Franco ve Aras Özbiliz U21 takımına gönderildi. Böylece yeni transfer Domagoj Vida'ya yer açıldı.


Beşiktaş'ta kaç yabancı var?


Süper Lig'de yabancı kuralı 14 yerli, 14 yabancı olarak düzenlenmiş durumda. Toplam 28 futbolcu TFF'ye gönderiliyor. Beşiktaş bu 4 oyuncudan üçüncü zaten tescil ettiremeyecekti. Bu sayıyı 4'e çıkaran Beşiktaş böylece kadrosunu 13 yabancıya düşürdü ve yeni bir yabancı transferine de yer açtı. 

Beşiktaş son yabancı hakkını yeni transfer Domagoj Vida için kullanmak istiyor. Beşiktaş Vida'yı alamazsa son olarak düşük bir ihtimal olsa da Demba Ba'yı transfer edebilir.
U21'DE DE OYNAYAMAZLAR

Beşiktaş'ın yabancı oyuncularını U21'e göndermesinin aslında bir anlamı yok. Zira bu 4 yabancı oyuncu U21'de de oynayamaz. Beşiktaş aslında bu 4 oyuncunun A Takım ile idmana çıkmasını engellemiş oldu. Bu dört oyuncu başka bir takıma transfer olmazlarsa ne A takımla ne de U21 takımıyla maça çıkamayacaklar.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.