comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Tolgay Arslan: "Rakiplerimizin bizi yenmesi zor"

13 Kasım 2017, Pazartesi 15:00
Beşiktaş'ta Tolgay Arslan:

Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Tolgay Arslan, BJK TV'de takımın gidişatı ve bireysel performansıyla ilgili konuştu. 

FutbolArena - Beşiktaş'ta Süper Lig'de milli takım arasında çalışmalarını sürerken başarılı futbolcu Tolgay Arslan açıklamalarda bulundu.

Çok iyi bir takım olduklarını belirten Tolgay Arslan BJK TV'de yaptığı açıklamada rakiplerinin kendilerini yenmesinin zor olduğunu belirtti.


Tolgay Arslan'ın BJK TV'deki açıklamaları


"RAKİPLERİMİZİN BİZİ YENMESİ ZOR"
Takım olarak iyi bir takımız. Rakiplerimiz bize karşı daha çok konsantre oluyorlar. Hırslı oynuyorlar. Biz kendi futbolumuzu oynayıp yüzde yüzümüzü takıma verebilirsek daha başarılı olabiliriz. Rakiplerin bizi yenmesi zor. Geçen seneye göre daha iyi oynamalıyız.

"SAKATLIKTAN SONRA İYİ TOPARLANDIM"

İlk geldiğim dönem bir süre uyum sorunu yaşadım. Bir de ciddi bir sakatlık geçirip uzak kaldım takımdan. Geçen sene iyi toparlandım en sevdiğim mevkide Oğuzhan'la yan yana oynadım. Geçen sezon özellikle son haftalarda iyi maçlar çıkardım. Oynadığım mevkide çıktığım maçlarda kendimi iyi hissediyorum, takıma elimdan gelen katkıyı vermeye çalışıyorum. Geldiğimde kampın son günü sakatlanıp 6-7 ay uzak kalmıştım. Bu da güçlendiriyor insanı. Futbola artık başka bakıyorum, futbol en sevdiğim oyun. İki çocuğum var, ailem var onlar her şeyden önce geliyor.

"HÜCUM OYUNCULARINA DESTEK VERMEK BENİM GÖREVİM"

Neden şut çekmiyorsun diye soruyorlar bana. Taraftarlara sizin için şut çekeceğim dedim. Monaco maçında, Göztepe maçında şut çektim. Ama uygun arkadaşım varsa pas vermeyi tercih ediyorum. Hücum oyuncularına orta saha oyuncuları olarak destek vermeye çalışıyoruz hücum oyuncuları golden sonra açılabiliyor. Onlara destek vermeliyiz.

"BEŞİKTAŞ ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE TANINAN BİR KULÜP"

Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde artık tanınan bir takım oldu. Stadıyla, taraftarıyla Beşiktaş artık bilinen takımlar arasında. Belli bir seviyeye geldik, daha yukarı çıkarmaya çalışıyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde turu geçersek iyi bir rakip gelecek. Geçen sene son maça kadar devam ettik. O maçtan sonra seneye daha iyi olacağız demiştim. Çünkü bende dahil ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde oynayan oyuncular vardı. Geçen sene tecrübesizlik dezavantajdı bu sene daha tecrübeliyiz.

"HAKEMLERİN İŞİ ZOR"

Türkiye'de hakemlerin işi zor. En ufak bir pozisyonda hakemlere gidiyoruz. Hakemlere sahip çıkmamız gerek. Onlar da hata yapabilir. Şampiyonlar Ligi'nde hakemler daha çok oyunu oynatmaya çalışıyorlar, o zaman daha zevkli ve kaliteli oyun oluyor. Şampiyonlar Ligi başka bir lig. Ülkemizi temsil ediyoruz. Yurt dışı liglerinde hakemler hata yaptıklarında özür dileyip ben öyle gördüm diyor. Maç içinde adrenalinle sert tepkiler veriyoruz ama hakemlere sahip çıkmalıyız.

Hayalimdeki gol, Şampiyonlar Ligi finalinde 25 metreden uzaktan doksana giden bir gol atma hayalim var. İnşallah gerçekleştiririm. Almanya'da büyüdüm, pek Türkiye'yi tanımıyordum. Yılda bir kez gelmekle olmuyor. O yüzden Almanya'daki genç oyuncular milli takımı düşünmüyor. Ben ülkemi tanıdım milli takım içinde bekliyorum. Takım olarak birbirimizi tanıyoruz. Abi, kardeş gibi aileden biri gibi birbirimizi gördüğümüz için daha bir mücadele ediyor, yardımlaşıyoruz.”

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)