comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Talisca için Benfica'dan flaş açıklama

06 Ağustos 2017, Pazar 18:44
Beşiktaş'ta Talisca için Benfica'dan flaş açıklama

Beşiktaş'ın hala belgelerin gelmemesinden ötürü lisansını çıkaramadığı Talisca konusunda Benfica'dan sıcak bir açıklama geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş ile Benfica arasındaki Talisca krizi büyüyüyor. Benfica'nın Talisca için siyah beyazlı kulübe henüz gereken evrakları yollamasının ardından Portekiz kulübünün yönetiminden çarpıcı bir açıklama geldi. Benfica yönetimi Talisca'nın transferiyle ilgili Portekiz basınına konuşarak FIFA'ya gideceklerini açıklandı. 


Beşiktaş - Talisca transferinde son dakika haberleri


Benfica yönetimi Portekiz basınına yaptığı açıklamada FIFA'ya başvuracaklarını söyleyerek, "Beşiktaş 2 milyon euro değerindeki kiralama bedelini ödemedi. Talisca da bize bu sezona dair anlaşmayı geçerli kılacak olan kiralık sözleşmesini içeren belgeyi göndermedi. Bu yüzden FIFA'ya başvuracağız." ifadelerini kullandı. Benfica yetkilileri bunun yanı sıra, Beşiktaş'ın opsiyonu geçerli olmak üzere kiraladığı Benfica için anlaşmanın geçerli kılınması adına TMS'ye yaptığı başvurunun da reddedildiğini ifade etti. 
 

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan Anderson Talisca açıklaması


Fikret Orman, Anderson Talisca konusunda Benfica'nın hukuksuzluk yaptığını savundu. Başkan Orman, Benfica kulübü evrakları bize vermesi gerekiyor. Hukuksuz bir şekilde evrakları göndermiyorlar" diye konuştu. 'Talisca büyük bir çıkış yakaladı. Talipleri vardır. İnşallah seneye bonservisi ile birlikte alacağız. Come to Beşiktaş bizden değil taraftarlarımızdan çıktı. Gurur duyuyorum onlarla" diye konuştu.


Beşiktaş'ta Talisca kalacak mı?


Beşiktaş, Portekiz kulübü Benfica'nın Anderson Talisca kiralık lisans işlemlerini ağırdan alması nedeni ile oyuncusunu Konyaspor maç kadrosuna yazdıramadı. 
Yaşanan bu gelişme üzerine Benfica'nın Anderson Talisca'yı geri çağıracağı ve başka bir kulübe satacağı iddiaları ortaya atıldı. Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu konu hakkında açıklamada bulundu.

''GALİBA BENFİCA, TALİSCA'YI BAŞKA KULÜBE SATMAK İSTİYOR''

Şafak Mahmutyazıcıoğlu: ''Galiba Benfica'ya Talisca için bir teklif var. O yüzden kriz çıkartarak bizi orta noktaya getirmeye çalışıyorlar. Ama çok ağır bir sözleşme yaptık, bizim onayımız olmadan satamazlar. FIFA'ya başvurup birkaç gün içinde Talisca'nın lisansını alırız." ifadelerini kullandı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)