comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta sıcak saatler! 4 futbolcu satılacak

22 Mart 2019, Cuma 10:10
Beşiktaş'ta sıcak saatler! 4 futbolcu satılacak

Beşiktaş'ta sezon sonunda takımın önemli isimleriyle yolların ayrılacağı iddia edildi.

FutbolArena - Beşiktaş'ta sezon sonunda transferde hareketlilik yaşanacak. Mayıs ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Fikret Orman, yeniden göreve seçilmesi durumunda takımın maliyetini düşüreceğini açıklamıştı. Siyah beyazlılarda bu doğrultuda bazı yabancı futbolcuların takımdan gönderileceği ve bütçenin küçüleceği iddia edildi. Beşiktaş'ta hangi futbolcular takımdan ayrılacak?
 

Beşiktaş Haberleri: Beşiktaş'tan ayrılacak futbolcular


Beşiktaş'ta sezon sonunda kadroda yeniden yapılanma olacak. Fikret Orman'ın başkanlığa seçilmesi halinde takım kadrosunda büyük değişiklikler olacağı belirtiliyor. Takvim Gazetesi'nde yer alan habere göre; Siyah-Beyazlı yönetim öncelikle Medel, Quaresma, Vida ve Larin'le yollarını ayırma kararı aldı. Bu futbolcuları isteyen kulüplerle masaya oturacak olan yönetim 4 yıldızı satarak önemli bir tasarruf sağlamış olacak.

FİKRET ORMAN'IN AÇIKLAMALARI (beIN SPORTS)

"Gökhan Töre ve Tolga Zengin'i seviyorum. İkisinin de kulüple problemi yok. Biz iki futbolcuyla da çalışmayı düşünmüyoruz. Tolga bizim kaptanımız, kendisini aşırı severim. İki futbolcuya yeni sözleşme yapmak istemiyoruz. Gökhan oynamak istiyor ama biz kendisine başka takıma gidip oynamasını istedik. Fakat kendisi sözleşmesi gereği kalıp burada oynamadan para almak istedi. Kararına saygı gösterdik. Tolga'yı yönetim kurulu kadro dışı bıraktı. Tolga gibi bir kalecinin bize Karius'u aldırmaması gerekirdi. Biz 3 kaleciye para ödüyoruz. O güveni verseydi Karius'u almazdık. Tolga çok iyi bir kaleci ama Beşiktaş'taki misyonu bitti. Bu iş sadece sevmekle olmuyor. Tolga'yı çok seviyorum, 10 numara bir insan. Bu iş sevmekle olsa kızımı Beşiktaş kalecisi yapaırm. Çünkü en çok onu seviyorum." 

"KARIUS İYİ BİR KALECİ"

"Karius iyi bir kaleci olmasa Liverpool'un kalecisi olmazdı. Şampiyonlar Ligi finalinde oynadı. Hatalı goller yedi mi, yedi. Şu anda Beşiktaş'ın kalecisi ve sezon sonuna kadar devam edeceğiz. 1 sene daha sözleşmesi kalıyor, yeni hocamız ona karar verecek."

"UTKU'NUN OYNAMASINI İSTİYORUM"

"Şu anda kalede Karius var ama Utku'nun oynamasını istiyorum ben. Utku ne zaman kaleye geçecek? Devam edeceğimiz futbolcuların oynamasını istemek bizim hakkımız."

"TEKNİK DİREKTÖR KONUSUNDA TERCİHİMİZ YERLİ"

"Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek, Sergen Yalçın hepsi pırlanta gibi insanlar. Beşiktaş'a önemli hizmetleri oldu. Teknik direktörlük kararı sevgiye göre olmaz. Bizim tercihimiz yerli bir teknik direktör ama yabancı da olabilir. Gelecek hafta yeni hoca konusunda görüşmelere başlayacağız. Guti'nin de kendisini göstermesi lazım. Onu da görmek istiyoruz. Şenol Hoca ile bu konuyu da konuşacağız."

"BEŞİKTAŞ BAŞKANLIĞI'NA ADAY OLUNMASI DOĞAL BİR ŞEYDİR"

"Ahmet Çebi abinin başkan adaylığına çıkması beni üzmez ama karşıma çıkmaz zaten. Kendisi de söyledi. Biz birlikte 6,5 sene birlikte çalıştık ve birbirimizi iyi tanıyoruz. Karşı karşıya kalmamız da pek doğru olmaz. Zaten Ahmet abi de aday olmayacağını açıkladı. Aday olmak isteyenler olabilir. Bu ayıp bir şey değil. Herkes aday olabilir, kararı genel kurul verecek. Ben genel kurulun sahibi değilim. Şu anda Beşiktaş'a fayda sağlayacak bir aday olursa fedakarlık yaparım. Benden daha iyi yapacak olan varsa destek olurum. Kırgınlıklarım var ama adaylıktan çekilmem söz konusu değil."

"TFF BAŞKANLIĞI VE YABANCI SINIRINI TARTIŞACAĞIZ"

"Kulüpler Birliği'nde TFF seçimlerini tartışacağız. Bizim şu ana kadar ne bir adayımız var, ne de böyle bir şey konuştuk. Fakat kulüplerimizi yakından ilgilendiren bir karar olacak. 4 seneyi ilgilendirecek. Zihniyetin ne olacağı önemli. Yabancı konusunda da tartışma yapacağız. Yabancı sayısının indirilmesi taraftarı değilim. Yerli oyuncu oynatmanın da desteklenmesini düşünüyorum. Yabancı sınırını yasaklamak doğru değil."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"