comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'ten Serkan Çınar ve Akhisar'a gönderme

17 Kasım 2017, Cuma 22:42
Beşiktaş'ta Şenol Güneş'ten Serkan Çınar ve Akhisar'a gönderme

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Akhisarspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Süper Lig 12. haftasında Beşiktaş sahasında Akhisarspor ile golsüz berabere kaldı. Maçın ardından Şenol Güneş rakibin böyle bir oyun anlayışıyla sahaya çıkacaklarını beklediklerini söylerken, fazla pozisyon bulduklarını ve oyunun karşılığını alamadıklarını söyledi. 


Beşiktaş 0-0 Akhisarspor maç sonu Şenol Güneş'in açıklamaları


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Akhisarspor maçının ardından yayıncı kuruluşa şu açıklamaları yaptı:

"KAZANMAK İÇİN SAHAYA ÇIKTIK"
Kazanmak için sahaya çıktık. İyi bir rakiple oynayacağımızı biliyorduk. 1 puan anlayışı yeterli olacak takımla, 3 puan anlayışı olan takımın oyun yapısı sahada görüldü."

"RAKİBİN BERABERLİK ANLAYIŞI"
Kazanmak için yeterli pozisyonumuz vardı. Bazen futbol, şans ve haksızlık hepsi bir araya gelebilir. Bugün bütün oyuncularım elinden gelen gayreti gösterdi. Rakip beraberlik anlayışında elinden geleni yaptı. Gol de atabilirlerdi belki. Biz futbol oynamaya çalışan bir takımız. Futbol adına iş yaparken sonuçlar gelmeyebilir. O bakımdan olumsuz düşüncem yok. Göztepe maçıyla bu haftaya bakarsan daha farklı bitmesi gerekiyordu ama skor 0-0, üzgünüz. 2 puan ve 2 oyuncu kaybettik. Ancak bu burada kalacaktır.  Baktığınız zaman oyun üstünlüğümüz skora yansımadı. Ancak hayat devam ediyor. Önümüzde Porto maçı var ve şimdi onu düşünüyoruz. 

ŞENOL GÜNEŞ'TEN SERKAN ÇINAR YORUMU

Şenol Güneş son olarak müsabakanın hakemi Serkan Çınar hakkında, "Eleştirmek için söylemiyorum ama kararlar tartışılır. Bizim oyundaki akıcılığımız, etkinliğimiz daha fazla olabilirdi. Ancak işimizi eksik yaptığımız anlamına gelmiyor. Bugün bize çarpan top rakip adına gol olabilirdi veya rakibin atağı olabilirdi. Bazen basiret bağlanabiliyor. Hakem açısından oyunun akıcılığını kesmemek de önemli. Gereksiz oyun duraksamaları zamana oynayan takımın lehinedir." 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)