comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'ten Fenerbahçe örneği ve yardımcı açıklaması!

05 Kasım 2017, Pazar 23:14
Beşiktaş'ta Şenol Güneş'ten Fenerbahçe örneği ve yardımcı açıklaması!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Göztepe maçının ardından önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig 11. haftasında oynanan Göztepe maçının ardından Tamer Tuna hakkında konuşurken, son haftalarda basında kendisi hakkında "Şenol Güneş'e yardımcı lazım." sözlerine de çarpıcı yanıtlar verdi. 


Şenol Güneş - Tamer Tuna Göztepe Beşiktaş maçı


Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Göztepe maçının ardından basın toplantısında birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 

"KIZDIKLARIMIZI YOK ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"
Çocuğumuzu severken bile döveriz. Kızarken de yanlışına izin verip hep yanlış yaptırırız. Bunlar sürekli oluyor. Kızdıklarımızı yok etmek için kullanıyoruz. Övgüyü de yanlış kullanırsak hata, eleştiriyi de aynı şekilde. Ancak sizin de bildiğiniz gibi Gençlerbirliği maçı oynadık. Gençlerbirliği ile Göztepe'yi kefeye koyduğunuzda çok fark var. Gençlerbirliği deplasmanında 11'e 11 mağluptuk, 10 kişi maç alıyorduk. Bugün Göztepe'de 3 gol atarak kazandık. 

"ELEŞTİRİRKEN BUNLARA DA BAKMAK LAZIM"

Milli maç sonrası Cuma günü oynayacağız mesela. Sonra Salı günü maçımız var. İster istemez yorgunluk oluyor. Eleştiri yapanlar da bu açıdan bakarak eleştiri yapabilir. Haklı olmak birini yok etmek değil. Biz kızdığımız kişi ve kurumları sonuçlar üzerinde vuruyoruz. Şimdi Fenerbahçe'ye kızanlar tam bulmuşlar zamanı. Caner Erkin'in ceza alması için uğraşanlar, şimdi Caner'e fazla ceza verildi diye uğraşıyorlar. Örnek veriyorum yani. 

"KAYBEDİNCE BANA YARDIMCI LAZIM, KAYBEDİNCE DEĞİL"

Tamer Tuna işini iyi yapan bir hoca. Tabi işin başında daha. Kolay değil ama şu ana kadar iyi işler yaptı. Sevdiğim kişinin de eksiğini söylerim ben. Biz kaybetseydik çırak usta'yı geçti. Şimdi usta çırağı yendi diye başlık atacaklar. Halbuki şartlar itibariyle Beşiktaş'ın yenmesi normal. Tam tersi kaybedebilirdik de. Tek başına Tamer hocanın başarısı olmayacaktı. Kaybederken de tek başına onun eksikliği değil. Onun dışında sürekli benim yanıma birini sokmaya çalışıyorlar. Başkalarına yardımcı lazımsa söyleyebilirim yani. Maç kazanırken bana yardımcı lazım olmuyor, kaybedince bana yardımcı lazım. Aslında benim yerime biri lazım, onu da buluruz. Yarın başlığı atın siz. Hocanın yerine biri lazım. İyiyken yazın da, kötüyken de yazacaksınız. Ben sizden memnunum ama bizden memnun olmayanlar da var. 

"FENERBAHÇE HALA YARIŞTA"

Ben hala Fenerbahçe'nin yarışta olduğunu düşünüyorum. Şu anki tablonun tam tersi de olabilir. Hiçbir değişiklik olmadan da devam edebilirler. Onlarla ilgili kanaatimi söylemek istemiyorum ama her takım yarışta. Evet geride kaldılar ama bu tablo değişebilir. Futbol sürprizlere açık bir oyun. Her türlü sonuç çıkabilir. Kayserispor, Başakşehir var. Sivasspor da iyi gidiyor. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)