comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'i Emre Belözoğlu kurtardı

30 Eylül 2017, Cumartesi 11:18
Beşiktaş'ta Şenol Güneş'i Emre Belözoğlu kurtardı

Beşiktaş yönetimi Şenol Güneş için yaptığı savunmada Emre Belözoğlu'nu örnek gösterdi.

FutbolArena - Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Fenerbahçe ile oynanan derbi mücadelesi sırasında hakeme hakaret ettiği gerekçesi ile tribüne gönderilmişti. PFDK açıkladığı kararla Şenol Güneş'e 1 maç ceza verildiği belirlendi.


Beşiktaş'ta Şenol Güneş'i kurtaran isim Emre Belözoğlu


Beşiktaş yönetimi teknik direktör Şenol Güneş'in savunmasında Emre Belözoğlu'nu kullanarak en az cezanın alınmasını sağladı. Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş bir maç ceza aldı, herkes şaştı kaldı. Ülker Stadı'ndaki olaylı Fenerbahçe derbisinin ardından “hakaret” eylemi nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Güneş, alt sınırı üç maç olan bir suçu nasıl bir maç cezayla geçmişti! İşte burada işin püf noktası, yapılan savunmada gizliydi. Çünkü Beşiktaşlı hukukçular öyle bir yerden yakaladı ki, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu da buna uymak zorunda kaldı.

ALLAH BELANI VERSİN DEMİŞTİ
Siyah-beyazlılar, savunmada Fenerbahçe'yi örnek gösterdi. 2014-15 sezonunda o dönem sarı-lacivertli formayı giyen Emre Belözoğlu, 30 Kasım 2014 tarihinde oynanan Eskişehirspor maçında hakeme, “Allah belanı versin” dediği gerekçesiyle Tolga Özkalfa'dan kırmızı kart görmüştü. Deneyimli futbolcu, “Ben Allah belanı vermesin dedim” dese de hakem bunu hakaret olarak algıladı ve kırmızı kartını çıkardı. TFF Hukuk Müşavirliği de hakaret suçuyla Emre'yi PFDK'ya sevk etti.

AYNI CEZA GELMİŞTİ

O gün çıkan karar çok önemli ve emsal değeri taşıyordu. Çünkü bu söz hakaret olarak sayılmamış, Emre Belözoğlu da sportmenliğe aykırı sözler nedeniyle bir maçla cezalandırılmıştı. İşte bu karar Şenol Güneş'in kurtuluşu oldu. 

Çünkü yayıncı kuruluşun çekimlerinde görülen ve dudak okuma yöntemiyle anlaşılan diğer küfürler raporlarda yer almadığı için Güneş'e de bir maç ceza uygulandı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)