comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Şenol Güneş'e Alman gazeteciden övgü: "Siz ne yapıyorsunuz?"

07 Aralık 2017, Perşembe 01:21
Beşiktaş'ta Şenol Güneş'e Alman gazeteciden övgü:

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Leipzig maçının ardından konuştu. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Leipzig maçının ardından TRT Spor'a açıklamalarda konuştu. 


Leipzig 1-2 Beşiktaş Şenol Güneş'in açıklamaları


Tecrübeli teknik adam şunları söyledi:

"HAK ETTİĞİMİZ LİDERLİK"
İyi başladığımız grupta iyi bitirdik. Denk bir gruptu. Bu maçta biraz daha fazla pozisyon verdik. Hak ettiğimiz birinciliği iyi bir şekilde sonuçlandırdık. Az oynayan oyuncularımızı da görme şansımız buldu. Mitrovic ve Tolga arkada çok iyi oynadılar. Sonlara doğru biz de pozisyon bulduk. Kazanarak ayrıldık buradan. Eksiklerimizi gördüğümüz, kazandığımız, mutlu olduğumuz bir maç oldu. 

"FUTBOL 2 + 2  = 4 DEĞİLDİR"

Futbol tartışmaya açık. Herkesin fikri olacaktı. Farklı olsa her maçta aynı kadroyla oynadın diyecekler. Futbol 2 + 2 = 4 değildir. Sahada oynanıyor. Düşündüğünüz sahada olunca siz mutlu oluyorsunuz, eleştirenler yine oluyor. Dortmund takımı 2 puanla Avrupa Ligi'ne gitti. 9 puanla gidemeyenler var. Futbol böyle bir oyun. 

"SON 16 TURU..."

Son 16 turunda her takım çıkabilir. Şimdi daha zamanımız var. Rakip çıktığı zaman takip edeceğiz.

"TOLGA ZENGİN MAÇIN YILDIZIYDI"

"Tolga zaten iyi bir kaleci. Zaman zaman sıkıntılar yaşadı ama kalecilik vasfı hep vardı. Onu olumsuz etkileyen faktörleri hep beraber gidermemiz gerekti. Kendisi de dahildi. Bugün de güzel maç oynadı. Maçın yıldızıydı bana göre." 

"ORKAN ÇINAR'DAN MEMNUNUM"

Orkan yetenekli ama eksikleri olan yetenekli bir oyuncu. Onun daha sonra girmek istediğini istedim. İlk girdiği pozisyonda da bocaladı bir an ve daha sonra rahatlayınca iyi oynadı. Dediğim gibi yetenekli bir oyuncu ve daha fazlasını verecektir. Memnunum Orkan'dan. 

"İDDİALI OLMANIN TEK YOLU"

"İddialı olmanın tek yolu sahada iyi olmaktan geçer. Bunun için söz söylemeye gerek yok. İş yapmaya ihtiyaç var. Rakiplerin hepsine saygı gösteriyoruz. Bu bizim teslim olacağımız anlamına gelmez. Ne rakipleri üstün görüyoruz, ne altımızda görüyoruz. Biz sahaya çıkıp futbol oynamaya çalışacağız. O kadar basit. 

ŞENOL GÜNEŞ'TEN ALMAN MUHABİRİN "SİZ BU TAKIMA NE YAPIYORSUNUZ SORUSUNA CEVABI:

Allman gazetecinin sorusu: Beşiktaş'ın tarihi belli olan bir takım. Bugüne kadar Türkiye'de lig ve kupalarda çok fazla kazanan bir takım. Ancak Avrupa'da bugüne kadar büyük başarısı olmayan bir takım. Geçen yıllarda da hep gruplarda elendi. Siz bu sene Beşiktaş'ta rekor kırdınız. Bu sezon da medyada Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde daha büyük işler yapacağı yönünde söylemler var. Siz ne yapıyorsunuz bu takıma da bu kadar başarılı oluyorsunuz ve ileride ne yapmayı planlıyorsunuz?

ŞENOL GÜNEŞ'İN CEVABI: Önce işimizi yapıyoruz. İyi niyetle, samimiyetle, aynı duygu ve düşünceyi paylaşarak takım olmaya çalıştık. Yeteneğimizi ve kalitelimizi ortaya koymaya çalıştık. Bu hemen olmadı. Ben Beşiktaş'a ilk geldiğimde UEFA Avrupa Ligi'nde son maçta, geçen sene ise Şampiyonlar Ligi'nde yine son maçta şansı kaçırdık. Birlikte çalıştık. Başkan, yönetim, iyi bir taraftarımız ve kadromuz var. Daha ileri gidebileceğimiz düşüncesine katılıyorum. Ancak acele edersek düşebiliriz. Şimdi son 16'da bir üst level takımlarla karşılaşacağız. Sabırla, inatla ve akılla gidiyoruz. Öyle devam ediyoruz."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.  

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ekim 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.