comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Şenol Güneş: Son nefesime kadar çalışacağım"

31 Ağustos 2017, Perşembe 11:16
Beşiktaş'ta Şenol Güneş: Son nefesime kadar çalışacağım

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Ataşehir Ekspres dergisine konuşurken kariyerinde yapmak istediği çok şey olduğunu ve son nefesine kadar çalışmak istediğini söyledi.

FutbolArena - Beşiktaş'ın çalıştırıcısı Şenol Güneş, Ataşehir Ekspres Dergisi'ne özel açıklamalarda bulundu. Berat Günçıkan'a konuşan Şenol Güneş çarpıcı sözler sarfetti. Beşiktaş Transfer ile ilgili son dakika gelişmeleri FutbolArena'da!

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, futbol olarak çok yavaş hareket ettiklerini rekabet ettiğimiz ülkeleri geçebilmemiz için çok çok daha hızlı olmanın gerekli olduğunu söyledi.
 

Şenol Güneş'in verdiği röportaj


"DÜNYANIN YENİLMES..."
“Bilinç dışı böyle bir mesaj var mıydı, bilmiyorum ama kendimizi gerçekleştirmek ve oyunumuzu geliştirmek hissiyatı daha ağır basıyordu." Kaldı ki ‘seni yeneceğim dünya' demek bana daha yakın olur. Bu dünyanın yenilmesi ise ancak değerlerinizle, emeğinizle çalışarak, yaptığınız işlerde ilkeli davranarak olanaklıdır” diye cevap verdi.

"EGO ÇOK AZILI BİR BİNEKTİR"

 “Ego çok azılı bir binektir, eğer kontrolü bir an kaybederseniz sizi uçurumlara sürükleyebilir. Sokrat'ın dediği gibi kendimizi bilmek hayatımızın amacı olmalıdır” ifadelerini kullandı. 2002'deki “Sadece 2002'nin Dünya Kupası'nın 3.'sü olduk” sözlerinin anlaşılmadığını belirten Güneş “Doğru anlaşılabilseydi bugün dünya 3.'sü bir futbol ülkesi olmuş olsaydık” dedi.

"BENİ DİNLEYEN KALDI, İLKESİZ OLANLAR KAYBOLDU"

İyi futbolcu ilkeli, ahlaklı ve çalışkan biri olur. Tüm öğrencilerimin futbolu sevmesini ve bir hayat felsefelerinin olmasını isterim. Öğütler verdim. Tutanlar zarar görmedi. Kabiliyetine güvenip çalışmayan, ilkesizlerin nasıl kolayca kaybolduklarına sık şahit oldum. Çalışkan ve sebatkâr olanlar değerlerini korudu ve kendilerine bir yer buldular.

"SON NEFESİMİ VERİRKEN DE ÇALIŞACAĞIM"

Güneş, çalışma azminin artarak sürdüğü belirterek, “Bedenim ve aklım ne kadar izin verir bilmiyorum, ama henüz isteyip de çeşitli nedenlerle yapamadığım çok şey var. Türk futbolunun istenilen seviyeye gelmemesinin nedenlerini görebiliyorum. Son nefesime kadar bu nedenlerin ortadan kalkması için gerekenlerin yapılmasına çalışacağım” dedi.
 

Şenol Güneş'ten Atatürk açıklaması


Şenol Güneş. “Seçme şansınız olsaydı, uygarlık tarihi içinde hangi zaman diliminde yaşamak isterdiniz” sorusuna şu yanıtı verdi: “Gelecekte yaşamak isterdim. Gelecekte her şeyin ilerleyeceğine, daha da güzelleşeceğine ve insanlığın gelişeceğine inancım var. Atatürk'ün şu sözüne katılıyorum: “Her şeye rağmen bir nura doğru ilerliyoruz.”
 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)