comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta seçim günü! Ahmet Nur Çebi ve Fuat Çimen (İZLE)

29 Mayıs 2022, Pazar 10:18
Beşiktaş'ta seçim günü! Ahmet Nur Çebi ve Fuat Çimen (İZLE)

Beşiktaş'ta olağan seçimli genel kurulda mevcut başkan Ahmet Nur Çebi ile Fuat Çimen yarışıyor.

FutbolArena - Beşiktaş Kulübünde olağan seçimli genel kurul toplantısı yapılıyor. BJK Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi'nde gerçekleşen toplantı saat 10.30'da başladı. Seçimli genel kurulda mevcut başkan Ahmet Nur Çebi ile Fuat Çimen, başkanlık için yarışıyor. Genel kurulda 31 Aralık 2021 günü çalışma saati bitimine kadar aidatlarını yatıran 15 bin 512 üye oy kullanabilecek.

OYLAMA SONUÇLARI
1. Sandık: 127 Ahmet Nur Çebi, 34 Fuat Çimen
2. Sandık: 137 Ahmet Nur Çebi, 27 Fuat Çimen
3. Sandık: 120 Ahmet Nur Çebi, 36 Fuat Çimen 
4. Sandık: 130 Ahmet Nur Çebi, 44 Fuat Çimen
5. Sandık: 159 Ahmet Nur Çebi, 59 Fuat Çimen
6. Sandık 107 Ahmet Nur Çebi 60 Fuat Çimen

CANLI YAYIN İÇİN TIKLAYINIZ
 

Ahmet Nur Çebi'nin listesi


Seçimde yarışacak adaylar Ahmet Nur Çebi ile Fuat Çimen'in yönetim kurulu listeleri şöyle:

Asıl üyeler: Engin Baltacı, Emre Kocadağ, Mehtap Mutluşan Ferah, Celal Aral, Serhan Çetinsaya, Murat Kılıç, Umut Tahir Güneş, Ali Bayrak.

Yedek üyeler: Bilgihan Cenk Sürmen, İbrahim Kemal Barış Dillioğlu, Seyit Ateş, Umut Şenol, Melih Arslan.
 

Fuat Çimen'in listesi


Asıl Üyeler: Haldun Boz, E. Ersen Yılmaz, Ercüment Meriç Öztürk, Prof. Dr. Mehmet Pişkin, Ahmet Çonğar, Hakan Atalay, Dr. Banu Noyan, Behzat Güven Cem

Yedek Üyeler: Aydın Kulaksız, Bengi Berker, Ömer Küçük, Alper Uzuner, Nejdet Demiryürek.
 

Ahmet Nur Çebi ve Fuat Çimen'in kongre konuşması


Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, ''Beşiktaş'ın sahibi genel kuruludur. Verecekleri karara her şekilde saygı duyacağız.'' dedi

Beşiktaş Kulübünün olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa tekrar aday olan mevcut başkan Ahmet Nur Çebi ile başkan adayı Fuat Çimen, üyelere hitap etti.

Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde gerçekleştirilen kongrede konuşan başkan adaylarından Fuat Çimen, "Başkanımız dün beni nezaketle sahneye davet etti ve bende icabet ettim. Bu davranışım kimi çevrelerce eleştirildi. Ben bunu reddediyorum. Bu genel kurul iradesine ve Beşiktaş başkanına saygıdır.'' dedi.

FUAT ÇİMEN'E YÖNETİME ELEŞTİRİLER

''Beşiktaş'ın lobisi yok diye'' üzüntü yaşandığını ifade eden Çimen, ''Taraftar ve dernekler ayrılmış. Beşiktaş bir avuç elitistin değildir." diye konuştu.

Adaylık sürecinin zorlu geçtiğini ifade eden ve projeleri hakkında bilgi veren Çimen, şunları söyledi:

"Çok zorlu bir adaylık süreci geçirdik. Bizi destekleyen herkese şükranlarımı sunuyorum. 2,5 yıl önce çıktığımız bu yolda onursal başkanımız Süleyman Seba'nın 'Beşiktaş için bir şeyler yapmak istiyorsanız kimsenin adamı olmayın' sözünü şiar edindik. Kimsenin adamı olmadık. Yıllardır üzerinde çalıştığımız proje ve planlarımızı son 2,5 yılda olgunlaştırdık. Köprüden önce son çıkış olarak bu önemli seçimde, Beşiktaş'ın kurtuluş savaşını nasıl kazanacağımızı anlatacağım. Son 20 yıldır 'paralı başkan, kasa kolaylığı' diye bahsedilen konuya değinmek istiyorum. Bu durum 10 milyondan 5 milyar borca getirdi bizleri. Dün yapılan açıklamada yıllık 1 milyar faiz öder duruma geldik. Bunu açıklarken başkan örnekler verdi. Uzlaşma hali varken Abdullah Avcı ile mahkemelik olduk. 'Yeni gelen hocayla 30 milyon dolar kar ettik' dedi başkanımız. Kar hesabını böyle yapan başkan için herkese soruyorum bu kulüp tesadüflerle hareket edilebilir mi?"

AHMET NUR ÇEBİ: "TAKDİR GENEL KURULUN"

Başkan Ahmet Nur Çebi ise dün yaptığı konuşmayı hatırlatarak, şunları söyledi:

"Buraya gelip Beşiktaş için emek verenlere canıgönülden teşekkür ediyorum. Dün söyleyeceklerimi söyledim. Bundan sonra ekleyecek bir şey yok. Biz geldiğimizde icraatları önünüze sunduk. Takdir ve değerlendirme genel kurulun. Beşiktaş'ın sahibi genel kuruludur. Verecekleri karara her şekilde saygı duyacağız. Aday çıkan kardeşimiz Fuat Çimen'e de canıgönülden başarılar diliyorum."

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!