comScore
1 / 9

Beşiktaş'ta Quaresma'dan alkış toplayan katkı

FutbolArena - Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Fenerbahçe’yi 3-1 geçerken maça damga vuran oyuncu kuşkusuz 2 gol atan Ricardo Quaresma oldu.

Ricardo Quaresma’nın gol attığı maçlarda Beşiktaş’ın aldığı sonuçlar


Fenerbahçe filelerini 2 kez havalandıran Ricardo Quaresma, Opta verilerine göre, 2015-2016 sezonundan bu yana Süper Lig’de toplamda en çok asist yapan oyuncu oldu. 35 yaşındaki deneyimli yıldız bu süreçte 25 kez asist yapmayı başardı.

Öte yandan Beşiktaş, Ricardo Quaresma’nın gol attığı maçlarda sonuca daha rahat ulaşıyor ve hiç yenilgi yüzü görmüyor. Beşiktaş, bu sezon tüm kupalarda Quaresma’nın gol katkısı yaptığı 11 maçta hiç yenilmedi ve 10 galibiyet alırken 1 kez de berabere kaldı. Quaresma bu maçlarda 4 gol ve 9 asist yaptı.

2 / 9
Portekizli yıldız Beşiktaş’ın ve Süper Lig’in yakın tarihine adını yazdırmayı başardı.

3 / 9
Fenerbahçe filelerini 2 kez havalandıran Ricardo Quaresma, Opta verilerine göre, 2015-2016 sezonundan bu yana Süper Lig’de toplamda en çok asist yapan oyuncu oldu.

4 / 9
35 yaşındaki deneyimli yıldız bu süreçte 25 kez asist yapmayı başardı.

5 / 9
Öte yandan Beşiktaş, Ricardo Quaresma’nın gol attığı maçlarda sonuca daha rahat ulaşıyor ve hiç yenilgi yüzü görmüyor.

6 / 9
Beşiktaş, bu sezon tüm kupalarda Quaresma’nın gol katkısı yaptığı 11 maçta hiç yenilmedi ve 10 galibiyet alırken 1 kez de berabere kaldı. Quaresma bu maçlarda 4 gol ve 9 asist yaptı.


7 / 9
Mücadelede 2 gol atan 35 yaşındaki yıldız futbolcu, ikinci yarıda kusursuz bir performans ortaya koydu. Siyah-Beyazlı takımda 2. ve 3. golü atan Ricardo Quaresma için Record, A Bola ve O Jogo gibi önemli gazeteler,haberi manşetlere taşıdı.

8 / 9
A Bola Gazetesi, "Beşiktaş’ın Fenerbahçe karşısındaki geri dönüşü ve galibiyetinde Quaresma vardı" ifadelerini kullandı. O Jogo’da ise, "İstanbul derbisinin kralı Quaresma" başlığı atılırken Portekizli yıldızın attığı 2 gole vurgu yapıldı.

9 / 9
Öte yandan, Portekiz’deki tüm haber sitelerinde Ricardo Quaresma’nın gollerinin videoları paylaşıldı ve bu goller çok sayıda beğeni ve yorum aldı.