comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Orhan Ak istifa etti! Üçüncü kez

22 Ağustos 2019, Perşembe 12:46
Beşiktaş'ta Orhan Ak istifa etti! Üçüncü kez

Beşiktaş'ta teknik ekipte yer alan Orhan Ak görevinden istifa etti.

FutbolArena - Süper Lig'in ilk haftasında Sivasspor'a farklı mğlup olan Beşiktaş'ta teknik direktör Abdullah avcı'nın ekibinde yer alan Orhan Ak görevinden istifa etti. Beşiktaş'ta göreve gelmesinin ardından taraftarların tepki gösterdiği Orhan Ak, Göztepe ile oynanacak maç öncesi istifa etti.

Orhan Ak'ın siyah-beyazlı taraftarlar ile yıldızı barışmamış, sezon öncesi yurt dışı kampında bir grup taraftar hazırlık maçı sonrası Ak'ın üzerine yürümüştü. 
Beşiktaş'tan yapılan açıklamada, "Takımımızda Yardımcı Antrenör görevini sürdüren Orhan Ak bugün itibarıyla görevinden istifa etmiştir.

Bundan sonraki kariyerinde kendisine başarılar dileriz." ifadelerine yer verildi.

ORHAN AK'IN İSTİFA AÇIKLAMASI

"Büyük Beşiktaş camiasının dikkatine" diye başlayan açıklamada, "Bugün itibarıyla Beşiktaş Jimnastik Kulübündeki görevimden istifa ediyorum. Geldiğimiz ilk günden beri kader birlikteliği yaptığım hocam Sayın Abdullah Avcı ile birlikte Beşiktaş Futbol Kulübünün menfaatleri doğrultusunda çalışarak kulübümüzü şampiyonluğa ulaştırmayı hedefledik." ifadeleri yer aldı. 
"Bu süreçte malum olduğu üzere sosyal medyada bazı taraftarlarımızdan gelen istifa çağrılarını yakından takip ettim." ifadesini kullanan Orhan Ak, şunları kaydetti:

"Bu olumsuzluğa istinaden kulübümü, başkanımızı ve hocamızı zor durumda bırakmamak adına takımımızdaki görevi bırakmak için birkaç kez hocamıza danıştım. Bu talebime karşın hocamızın isteği doğrultusunda, 'üzerimdeki büyük hatırına istinaden' kulübümüzdeki görevime devam ettim. Bundan dört sene öncesinde yaşanan tamamen şahsi bir reaksiyonun, tüm Beşiktaş taraftarına gösterilmiş bir tepki gibi yansıtılması üzerine özür açıklamasında da bulundum." 

Orhan Ak, açıklamasında daha sonra şu ifadeleri kullandı:

"Şu bilinmelidir ki ben bulunduğum yere hiçbir zaman bir yük olmak istemem. Ailemden sonra vazgeçemediğim tek tutkum olan futbolda amacım görevimi en doğru biçimde yerine getirmek. Kariyerimin bundan sonraki bölümünde de, bugüne kadar sahip olduğum tüm başarı ve güzel anıları borçlu olduğum bu güzel oyuna ve ülke futboluna yararlı olabilmek için var gücümle çalışacağım. Hayatta yaşadığım olumsuz durumlara her zaman 'her şeyde bir hayır vardır' felsefesi ile yaklaştığım için taraftarımıza herhangi bir kırgınlık duymuyorum. Yaşanan bu süreçte sokakta, tribünde, dışarıda bana destek veren taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Beşiktaş'ta çalıştığım iki ayı her zaman güzel anılarla hatırlayacağımı tüm samimiyetimle söyleyebilirim. 2019-2020 Cemil Usta Sezonu'nda başta kulübümüze olmak üzere, Başkanımız Sayın Fikret Orman'a, hocamız Abdullah Avcı ve ekibine başarılar dilerim."

BEŞİKTAŞ TARAFTARI NEDEN TEPKİ GÖSTERDİ?

Beşiktaşlı taraftarların Orhan Ak'a olan tepkileri 4 yıl öncesine dayanıyor. Başakşehir'de forma giydiği dönemde Emre Belözoğlu ile Orhan Ak, Beşiktaş taraftarıyla kavga etmişti. Bu kavga sırasında silahların çekildiği ve Orhan Ak'ın taraftarları tehdit ettiği iddia edilmişti. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!