comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Oğuzhan'dan flaş transfer itirafı: "Bu sezon..."

30 Eylül 2017, Cumartesi 17:27
Beşiktaş'ta Oğuzhan'dan flaş transfer itirafı:

Beşiktaş'ın kaptanı Oğuzhan Özyakup, Socrates dergisine konuşurken transfer süreciyle alakalı da çarpıcı bir itirafta bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın kaptanı Oğuzhan Özyakup ile çok özel! Siyah beyazlıların yıldız futbolcusu ve aynı zamanda takım kaptanı olan Oğuzhan, Socrates dergisine birbirinden önemli açıklamalar yaptı. 

"HOLLANDA'YI 15 YAŞIMDA TERK ETMİŞTİM"
Hollanda'dan da teklifler vardı ama istemedim. Orayı 15 yaşımda terk etmiştim ve bütün arkadaşlarım orada kalmıştı. Bunu bir tehlike olarak gördüm çünkü dört yıl uzak kaldıktan sonra döndüğümde arkadaşlarımdan çok fazla ilgi görecektim, sürekli onlarla vakit geçirecektim, belki de futbola odaklanmakta zorlanacaktım

"SAMET HOCA VE BILIC"

Samet Hoca ile 30 maç oynadım. Bilic'in ilk sezonunda da neredeyse her maç oynadım ama takip eden sezonda biraz sorun yaşadım. Baksan yine 40 küsur maç oynamışımdır ama bunların sadece 23-24'ünde ilk 11'deydim. Bilic'in son üç-dört ayında da iyice zorlanmaya başladım zaten.

"ŞENOL HOCA BANA GELDİ VE SENİ BIRAKMAYACAĞIM DEDİ"

Bir önceki sezonun son üç-dört ayında forma şansı bulmakta zorlandığım için özgüvenim zarar görmüştü. Şenol Hoca geldi ve bana güven verdi. En önemlisi buydu. Sezon başı kampının ne kadar önemli olduğunu bilmiyordum ben, daha doğrusu farkında değildim diyeyim. Çalışıyordum yine ama söyleneni yapıyordum sadece. O sezon öğrendim ki sezon başı kampını ne kadar iyi geçirirsen o uzun maratonu da o kadar iyi çıkarıyormuşsun. Kamp döneminde hiç antrenman kaçırmadım, çok iyi hissediyordum. Sezon içinde de bunun ekmeğini yedim. O süreçte Şenol Hoca da bana çok yardımcı oldu. Hatta çok iyi hatırlıyorum; o dönem bana teklifler gelmişti ama Şenol Hoca ile konuştuğumda "Senin bir yere gitmeni istemiyorum, bu sezon çok çalışıp şampiyon olacağız" demişti. Öyle de oldu, çok çalıştık ve şampiyonluğa ulaştık.

"BİLİC DÖNEMİNDE"

Biliç'in son senesinde dört-beş hafta kala verdik şampiyonluğu. Avrupa Ligi'ndeki Brugge eşleşmesindensonra tamamen düştük. Ama o sezon bize büyük bir tecrübe kattı. Sonra Şenol Hoca geldi, aramıza yeni oyuncular katıldı, pozitif bir enerji ve inanç vardı içeride. Sezon başı kampından itibaren hissediyordu herkes bunu, Şenol Hoca herkesle bire bir ilgileniyordu. Biz de birbirimizi çok sahiplendik, yerlisi yabancısı.


Beşiktaş'ta Oğuzhan Özyakup'a Avrupa'dan transfer teklifleri var mı?


Oğuzhan Özyakup transfer sorularıyla ilgili olarak, "Mesela bu sezon başında teklifler geldi ama hiçbiri içimi rahat hissettirecek seçenekler değildi. Sonuçta burada bir sorumluluğum var; takımın kaptanıyım ve iki sene üst üste şampiyon oldum. Bu kulübe çok katkım var ama ben de bazı noktalara bu kulüp sayesinde ulaştım. Ne kadar teşekkür etsem yetmez. Zaten her gün bunun karşılığını verebilmek için çalışıyorum. O yüzden, Avrupa'ya gitme hedefim olsa da kafamda soru işareti yaratabilecek ihtimallerle ilgilenmiyorum. Emin olmak istiyorum, kararsız kalmak istemiyorum, keşke demek istemiyorum. Emin olduğumda, o adımı atabilirim. Hayırlısı, kısmet...Olacağı varsa olur ama ben kendimi hiçbir zaman şartlandırmadım, şartlandırmayacağım da.." diye konuştu. 

"CENK VE BEN 300 MİLYON EURO EDİYORUZ"

Bahsettiğiniz mevzuyu ben de gördüm tabii, hatta arkadaşlarım bazı caps'ler falan da yolluyor arada. Güzel bir şey sonuçta. En son Cenk üzerinden de aynı muhabbet döndü, onda da 150'ye kadar çıkıldı galiba. İkimiz 300 milyon Euro ediyoruz yani! (Gülüyor) Bir yandan komik ama biraz da gerçekçi olmak lazım tabii.

"VAN PERSİE İLE O GÜNDEN BERİ KONUŞMADIK"

Yok, o günden beri hiç konuşmadık. Normalde sahada olan sahada kalır ama orada öyle olmadı. Belki bir gün yine bir yerde karşılaşırız ama eskisi gibi olmaz herhalde. Bu konuyla ilgili çok da konuşmak istemiyorum aslında ama o dönem medyada, yapmadığım şeyleri yapmışım gibi gösterdiler. Buna çok üzüldüm. Ben yalan konuşacak biri değilim, konuşmam da... Gerek de yok zaten. Bir şey yaptıysam yaptım der, özür dilerim. Ancak o bu konuda hiçbir yanlışım yoktu diye düşünüyorum. Varsa bir yanlışım, o maçta Robin'eayak uydurmaktı. O kadar...

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (18 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.