comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Lens ve Boateng şartları kabul etti! Gidiyorlar

05 Nisan 2020, Pazar 15:31
Beşiktaş'ta Lens ve Boateng şartları kabul etti! Gidiyorlar

Jeremain Lens ve Kevin-Prince Boateng, Beşiktaş'ın şartlarına kabul ederek ülkelerine dönmek için harekete geçti.

FutbolArena - Beşiktaş Kulübü, koronovirüs salgını sebebiyle ev karantinasında olan yabancı oyuncular için yeni bir karar aldı. Bu şartları kabul eden ilk isimler Jeremain Lens ve Kevin-Prince Boateng oldu.
 

Beşiktaş'ta ülkesine dönmek isteyen futbolcular


Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada liglerin en erken haziran ayında başlayacağının belirtilmesi üstüne, ailelerinin yanına dönmek isteyen yabancı futbolculara daha önce yasak koyan siyah-beyazlı yönetim, aldığı yeni karar doğrultusunda, tek şartla isteyen futbolcunun ülkesine dönmesine izin verdi.

"ÇAĞDILDIĞINIZ ZAMAN GERİ DÖNÜP, KARANTİNAYA GİRECEKSİNİZ"
Bu şart ise 'çağrıldığı zaman geri gelmesi' şartı. Bu şartı kabul eden ve kesin olarak ülkesine dönmek isteyen ilk isimler Jeremain Lens ve Kevin-Prince Boateng olurken, bu iki futbolcuya birkaç ismin daha eklenebileceği öğrenildi. 

Futbolcuların ülkelerine gidip gelme süreçleri ise şu şeklide işleyecek: Gitmek isteyen futbolcu kendi ülkesinin Dışişleri Bakanlığı'ndan çağrı yaptıracak ve bu çağrı doğrultusunda İstanbul Valiliği'nden izin alarak özel uçakla 'Tahliye Uçuşu' konumuyla gidebilecek.

Dönüşte ise 14 gün ev karantinasına girecek futbolcular tahmini antrenman başlama tarihine göre en az 15 gün öncesinden geri çağrılacak. (DHA)

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)