comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Kartal Yuvası sorumlusu Hüseyin Mican'ı korsanlar aradı

11 Temmuz 2017, Salı 01:04
Beşiktaş'ta Kartal Yuvası sorumlusu Hüseyin Mican'ı korsanlar aradı

Beşiktaş'ın Kartal Yuvaları'ndan sorumlu yöneticisi Hüseyin Mican, korsan ürün satıcılarının kendisini bile aramasıyla şaşkına döndü.

FutbolArena - Beşiktaş'ın üst üste ikinci şampiyonluğunun ardından 3. yıldıza ulaşması Kartal Yuvası satışlarında patlamaya neden oldu. Beşiktaş yönetimi korsanların hedefinde olan Kartal Yuvası ürünleri için uyarılarda bulundu. Kartal Yuvaları'ndan sorumlu yönetici Hüseyin Mican'ın başına gelen son olay pes artık dedirtti.
 

Korsan satıcılar Hüseyin Mican'a ürün satmaya çalıştı


Ajans Beşiktaş'ın haberine göre 0212 702 21 92 vb. telefon numaralarından Beşiktaş taraftarlarına lisansız ürün satmaya çalışan korsanlar, son olarak Hüseyin Mican'ı da aradı. Yerlerini bulmak amacıyla durumu belli etmeyen Mican, korsan ürünü satın aldı. Satıcılarının yer tespitinden sonra savcılığa sevk edileceği öğrenildi.
 

Kartal Yuvası sorumlusu Hüseyin Mican'dan korsan isyanı


Korsan satışın kulüplerin gelirine büyük zarar verdiğinin altını çizen Hüseyin Mican, AA muhabirine yaptığı açıklamada hukuksal boşlukların ellerini kollarını bağladığını vurgulamıştı.

Fikri ve sınai suçlarla ilgili kanunun çıkmasını beklediklerine değinen Mican, "Hukuki açıdan büyük boşluklar var ve korsan üreticileri bunları değerlendiriyor. Bazı telefon numaralarından kulüp adına ürün satışı yapıldığını öğreniyoruz ama şikayet ettiğimizde bir yaptırım olmuyor. Korsan ürünün üretildiği yeri tespit ediyoruz. Baskın için gidiyoruz ama hakim fiş ya da fatura istiyor. Bu işi korsan yapan adamda fatura olmaz zaten. Korsanla mücadelede hukuksal boşluklar elimizi kolumuzu bağlıyor." değerlendirmesini yapmıştı.
 

Beşiktaş'tan korsan ürün uyarısı


Beşiktaş kulübü resmi internet sitesinden yeni sezon formalarıyla ilgili bazı kişilerin dolandırıcılık girişiminde bulunduğu yönünde bir açıklama yayınladı. Beşiktaş yönetimi taraftarlarını yeni sezon formaları hususunda uyarırken, resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı. 
BEŞİKTAŞ KULÜBÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMA!

Çeşitli telefon numaralarından (özellikle (0212) 702 21 92) taraftarlarımızı arayan bazı kişilerin, kulübümüzün yeni sezon formalarıyla ilgili özel bir kampanya düzenlediği bilgisini vererek satış yapmaya çalıştıklarını öğrenmiş bulunmaktayız.

Kulübümüzün böyle bir uygulaması yoktur. Bu veya benzeri numaralardan yapılan hiçbir aramayı lütfen dikkate almayınız. Bu yolla yapılan satışlarda taraftarlarımız kandırılmaya çalışılarak, sahte ürünler pazarlanmaktadır.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.