comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta karar verildi! Seçim tarihi

26 Eylül 2019, Perşembe 11:03
Beşiktaş'ta karar verildi! Seçim tarihi

Beşiktaş'ta görevi bırakacağını açıklayan Fikret Orman'ın yönetim kurulu ile bir araya geleceği kritik toplantının sonucu belli oldu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında görevi bırakacağını açıkladı. Siyah beyazlı kulüpte bugün yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında Fikret Orman'ın son kararını vermesi bekleniyordu. Beşiktaş yönetim kurulu olağanüstü seçim kararı aldı.
 

Beşiktaş Haberleri: Fikret Orman görevi bırakacak mı?


Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın yöneticilerle bir araya geleceği kritik olağanüstü yönetim kurulu toplantısı bugün yapıldı. Siyah beyazlı yöneticilerin Fikret Orman'ı kararından vazgeçirmek için uğraşacağı ifade edilmişti ancak yapılan toplantıda olağanüstü seçim kararı alındı. Beşiktaş 13 ya da 20 Ekim'de seçime gidecek.

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA YAPILDI
"Yönetim Kurulumuz, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı almıştır.

Kulübümüzün Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 13 Ekim 2019 Pazar günü saat 10:30'da BJK Akatlar Spor Salonu'nda yapılacaktır.

Birinci toplantıda çoğunluk sağlanmazsa, ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 20 Ekim 2019 Pazar günü aynı saat ve yerde yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

TARAFTARLARDAN DESTEK

Yönetim kurulu toplantısı için kulübe gelen Fikret Orman'a destek verildi. Taraftarlara kısa bir açıklama yapan Orman, "Hiçbir kulüpte, hiçbir başkana yapılmayanlar bana yapıldı" dedi. Beşiktaşlı taraftarlar Fikret Orman'a böyle seslendi:

"Başkanım bizi bırakma."
"Başkanım 15 sene şampiyonluk görmedik, siz geldiniz şampiyon olduk."
"Önce Allah var, sonra biz varız başkanım."
"Başkanım size çok güveniyoruz, lütfen bırakmayın."


Foto: Tuna Akdemir

DENİZ ATALAY NE DEDİ?

TRT Spor'a konuşan Deniz Atalay, Fikret Orman'ın göreve devam etmesini istediklerini belirterek şunları söyledi:

"Başkanın duygusal patlamasını ortadan kaldırmak gerekiyor. Yönetim kurulu toplantısında bunu konuşacağız. Biz yönetim olarak başkanın devam etmesini istiyoruz. Beşiktaş, tarihinin en önemli başkanlarından birine sahip. 'Beşiktaş'a sahip çıkarız' diyenler zaten yönetmdeydi. Şimdi niye konuşuyorlar, o zaman sahip çıksalardı. Başkan zaten son dönemi olduğunu söylemişti. Beşiktaş camiası, Fikret Orman'ın mesajını almasını istiyorum. Bir insan ölmeden mirasını paylaşır gibi herkes bir yerlerde toplantılar yapmaya başladı. Hiç şık bir şey değil bunlar."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)