comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Jeremain Lens tehlikesi! Bugün son gün (BJK Haber)

18 Mart 2019, Pazartesi 09:46
Beşiktaş'ta Jeremain Lens tehlikesi! Bugün son gün (BJK Haber)

Beşiktaş'ta Jeremain Lens'e bugün alacakları ödenmezse sözleşmesi gereği serbest kalma hakkı elde edecek.

FutbolArena - Beşiktaş'ta sezon başından bu yana futbolcu ödemelerinde yaşanan sıkıntılar dikkat çekiyor. Siyah beyazlılarda bu ay sonunda futbolculara toplamda 13 milyon euroluk ödeme yapılması gerekiyor. Bu oyuncular arasında özellikle Jeremain Lens'in sözleşmesindeki özel madde nedeniyle bugün biriken 1 milyon euroluk alacağını alması gerekiyor. Yönetim bu ödemeyi yapmazsa Hollandalı futbolcu serbest kalma hakkı elde edecek. 
 

Beşiktaş Haberleri: Lens, Beşiktaş'tan ne kadar para alacak?


Beşiktaş'ta yönetim, Jeremain Lens'in alacağı olan yaklaşık 1 milyon euroyu ödemek için kaynak arayışında. Hürriyet'in haberine göre; siyah beyazlı yönetim bu durumun önüne geçmek için Lens'in yaklaşık 1 milyon Euro tutarındaki alacaklarını bugün ödemeyi planlıyor. Geçtiğimiz sezondan bu yana futbolcuların ücretlerini ödemekte zorlanan Beşiktaş'ta kritik tarih 31 Mart. Oyunculardan ‘Alacağım yoktur' yazılı belge alıp UEFA'ya göndermesi gereken yönetimin bunu yapabilmesi için de futbolculara toplam 13 milyon Euro ödemesi gerekiyor.

SON 4 SEZONDA 2 ŞAMPİYONLUK VE AVRUPA'DA BAŞARI
Beşiktaş'ta Şenol Güneş ile birlikte son 4 sezonda Süper Lig'de kazanılan 2 şampiyonluk ve özellikle 2017/18 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde namağlup bir şekilde gruplardan çıkarak son 16 turuna kadar yükselmesi Avrupa'dan da önemli bir gelirin kazanılmasını sağlamıştı. Siyah beyazlı kulüp o sezon UEFA'dan kasasına 43 milyon 700 bin euro'yu koymayı başardı.

TRANSFERDE DE KULÜBE GELİR KAZANDIRILDI

Beşiktaş'ın başkanlık koltuğunda transferde başarılı işler yapan Fikret Orman 6,5 senedir oturduğu başkanlık koltuğunda şu ana kadar toplamda transfere 80,79 milyon Euro harcadı. Fikret Orman döneminde Beşiktaş'ın kasasına da toplam 93,23 milyon Euro girdi. Beşiktaş, Cenk Tosun'u 22,5 milyon Euro'ya satararak en pahalı satışını gerçekleştirmişti. Cenk Tosun'u 13 milyon Euro ile Demba Ba takip etti. Beşiktaş'a Fikret Orman döneminde gelen en pahalı oyuncu ise 6 milyon Euro bedelle Demba Ba olmuştu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"