comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta istifa! Ahmet Nur Çebi eleştirmişti

21 Ekim 2019, Pazartesi 12:48
Beşiktaş'ta istifa! Ahmet Nur Çebi eleştirmişti

Beşiktaş'ta kulübün CEO'su Uğur Gökhan Sarı görevinden istifa etti. Uğur Gökhan Sarı kimdir?

FutbolArena - Beşiktaş'ta başkanlık seçimlerinin ardından kulübün CEO'su olarak görev yapan Uğur Gökhan Sarı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Uğur Gökhan Sarı ile ilgili Ahmet Nur Çebi'nin seçim öncesi açıklamaları dikkat çekmişti. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Sarı'yı hedef alarak eleştirilerde bulunmuştu. 
 

Beşiktaş Haberleri: Uğur Gökhan Sarı kimdir?


Beşiktaş'ta CEO olarak görev alan ve 120 bin TL maaş aldığı ifade edilen Uğur Gökhan Sarı bu sabah görevinden istifa etti. Başkan Ahmet Nur Çebi seçim öncesinde Sabah Gazetesi'ne verdiği röportajda Uğur Gökhan Sarı hakkında şunları söylemişti:

"Genel kurulumuzun yapısı sağlıklı değil. Bindirilmiş kıtalar, kişileri ürkütüyor, aday olmalarını engelliyor. Biz bunu göğüslemeye karar aldık. Üyelere çağrı yapıyorum; sandığa gelin, başka türlü Beşiktaş bu kongre yapısından, kongre farelerinden kurtulamayacak. Kongrelerde etkin olan insanlar, hiçbir vasıfları olmamasına rağmen kulüp içerisinde yüksek ücrete çalıştırıyorlar. CEO Gökhan Sarı, 120 bin lira maaş alacak, kendi zammını kendi yapacak ve başkanın da imzasının altına imza atacak kapasitede bir arkadaş değil. O zaman neden bu arkadaşa 120 bin lira ödeniyor? Bunların cevabını arıyorum ben. Maalesef İcra Kurulu'nda %10-13 gibi bir zam kararı alınmışken bazı 8-10 kişinin ücretlerinin %100 zamlarla yapıldığını çok sonradan öğrendim."
 

Ahmet Nur Çebi kimdir?


Ahmet Nur Çebi, 1959 senesinde Trabzon'da dünyaya geldi. Babası iş adamı Yaşar Kaptan Çebi, annesi Ayten Çebi'dir. Tayfun Çebi ve Arzu Efe adında kardeşi vardır. Babası sanayici olup demir çelik ticareti yaptığından işi gereği 1964 senesinde Karabük'e göç etmesi nedeniyle Çebi, burada öğrenim gördü. TED Karabük Koleji lisesinde okudu. 1983 senesinde Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesinden mezun oldu. Yurt dışında bu alanda bir buçuk sene eğitim aldı. Askerliğini 1985 senesinde Ağrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı'nda yedek olarak tamamladı. Ahmet Nur Çebi, Çebi enerji, martaş liman tesisleri, Çebi denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Karabük demir çelik işletmeleri yönetim kurulu başkan yardımcılığı ve haddeciler derneği başkanlığı vazifelerini yürütmektedir. 700 milyon Dolar sermayeli Kaptan Group'un yönetim kurulu başkanı. Denizcilik, lojistik ve enerji dahil pek çok sektörde faaliyet gösteriyor.
Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"