comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan sert tepki! "Başlarına yıkılacak"

12 Ağustos 2017, Cumartesi 13:22
Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan sert tepki!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, son günlerde yaşanan Süper Kupa finali krizi hakkında ve alınan cezalar hakkında net konuştu.

FutbolArena - Beşiktaş Transfer çalışmaları kapsamında İnter takımında transfer ettiği Gary Medel'i kadrosuna kattı. Düzenlenen imza töreninde Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Süper Kupa finalini sonrasında alınan cezalarla ilgili konuştu.


Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan açıklamalar


Beşiktaş Garry Medel ile sözleşme imzaladı. İmza sonrasında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, yaşanan son gelişmeler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

''PASOLİG SİSTEMİ ÇALIŞMIYOR KİŞİLERE DEĞİL KURUMLARA CEZA VERİLİYOR''
''
Biz Süper Kupa finaline misafir olarak gittik. Stadı biz seçmedik. Güvenlik tedbirlerini de biz almadık. Maçta bazı olaylar oldu. Daha önce 2 final maçında da benzer görüntüler oldu. Passolig kişilere ceza vermek için kuruldu. Fakat bu sistem çalışmıyor. Kişilere değil kurumlara ceza veriliyor. Konya'ya da yazık günah. 5 maç ceza aldılar.''

''BEŞİKTAŞ TARAFTARLARINDA HATASI VAR''

''
Kupa finaline gelmeyen ama Konya'da kombine alan taraftara ceza veriliyor. Aynı şey bizim için de geçerli. Ellerinde bıçaklarla birçok taraftar stada giriyor. Bunların duyumunu almıştım. TFF bu kişilere tedbir almalıydı. Taraftarlar suçlu, kulüpler suçlu, oyuncular suçlu bir tek TFF suçlu değil."

''BİZ ZATEN DÜNYA'YI AYAĞA KALDIRIYORUZ''

''
Geçen sene statlara giden seyircilerin %22'si Beşiktaşlı. Böyle bir kulübe verilen cezayı vicdanlara sığdırabiliyor muyuz? Biz sporu güzelleştirmek için bu kadar katkı sağlarken yapılanları görüyor musunuz? Tutturmuşlar 'dünyayı ayağa kaldırırım' lafına. Saha içinde ve dışında yaptıklarımızla her zaman dünyayı ayağa kaldırıyoruz.''

''BEŞİKTAŞ ÜZERİNE OYNANAN OYUNLAR VAR, OYUNA GELMEYECEĞİZ''

"Beşiktaş taraftarına sesleniyorum; oyuna gelmeyeceğiz. Taraflı tarafsız herkesin hak verdiği bir haksızlığa uğradık. İlk defa haksızlığa da uğramadık. Geçen sene Talisca'nın cezasında da aynı haksızlığı yaşadık. Beşiktaş taraftarına sesleniyor, kimse galyana gelmesin. Biz Beşiktaş üzerine oynanan oyunlara müsade etmeyeceğiz''

''TAHKİM KURULU HUKUKSAL KARAR VERMİYOR''

"Tahkim Kurulu hukuksal karar vermiyor. Sosyal medyayı açıp bakıyorlar ona göre ceza veriyorlar. Bizi TFF ile kavgaya sokmaya çalışıyorlar. Biz 'Efendi Beşiktaş' olarak işimize bakacağız. Sahada oynayacağız. Bizim oynadığımız tek oyun sahada oynadığımız oyundur. Beşiktaş'a oyun oynamaya çalışanların o oyunlar başına yıkılacaktır. Cezalar verilmeden önce zaten Beşiktaş'a 2 maç, bana da 45 gün ceza verileceğini duydum. Bunları hak etmedik. TFF, 'Biz kurullara karışmıyoruz' diyor. Siz ne iş yapıyorsunuz o zaman?"
 

Fikret Orman, Kulüpler Birliği'nde Dursun Özbek'e oy verdi mi?


"Hayır. Oyumu Osmanlıspor'a verdim. Biz vefa bilen bir kulübüz. Osmanlıspor bizden 1 lira almadan stadını açtı. Osmanlı, Başakşehir ve Konya'nın yeri ayrı. Dursun başkan beni arayıp da oy istemedi zaten. İstese de Osmanlıspor'a vereceğimi söylerdim. Onlar zaten Fenerbahçe ile kendi aralarında bir şeyler yapmışlar. 18 kulübün 17'si başkan düzeyine temsil ediliyor ama 1'i asbaşkan düzeyinde. Fenerbahçe, Kulüpler Birliği'nde Asbaşkan ile temsil ediliyor. Madem öyle bundan sonra biz de Asbaşkan göndeririz."

Fikret Orman ayrıca Kulüpler Birliği başkanlığına da aday olmadığını belirterek, "Beşiktaş başkanı, Kulüpler Birliği başkanlığına aday olmaz" dedi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)