comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan mesaj 'Deplasmana gelmeyin'

26 Ağustos 2017, Cumartesi 11:34
Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan mesaj 'Deplasmana gelmeyin'

Beşiktaş Kulübü, 2017 yılı 3. olağan Divan Kurulu toplantısında konuşan Fikret Orman'ın dikkat çekici ifadeler kullandı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın, 2017 yılı 3. olağan Divan Kurulu toplantısı Vodafone Park moda evinde başladı. Divan Kurulu toplantısına Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın yanı sıra Ahmet Nur Çebi, Ahmet Ürkmezgil, Berk Hacıgüzeller, Metin Albayrak, Hüseyin Mican, Hakan Özköse ve Erdal Karacan katılım gösterdi. 


Fikret Orman: "Şampiyonlar Ligi'nde deplasmana seyirci götürmeyeceğiz"


Geçen sezon Lyon deplasmanında yaşanan sorunlarla ilgili konuşan Fikret Orman, "UEFA ile yaptığım görüşmede Avrupa'daki maçlarda vatandaşlarımızın yapacaklarından sorumlu olmadığımızı söyledim." dedi. 

Fikret Orman ayrıca "Şampiyonlar Ligi'nde deplasmandaki maçlara taraftarlarımızı götürmeyeceğiz. Buna mecburuz. Bu riski alamayız. Buradan ilan ediyorum; Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımız da lütfen deplasman maçlarımıza gelmeyin!" ifadelerini kullandı.


Fikret Orman: "Beşiktaş'ta transferleri yönetim yapıyor"


Fikret Orman: "İyi bir transfer dönemi geçirdik. Çok fazla talep geliyor. Fakat biz bütçemize göre hareket etmeye çalışıyoruz." derken transferleri de sadece kendilerinin yaptığını söyledi. Orman bu konu hakkında "Beşiktaş'ın bütün transferlerini yönetim yapmaktadır. Olumlu veya olumsuz tüm transferler bizim sorumluluğumuzda." dedi.


Fikret Orman: "Beşiktaş'ı FETÖ'cü yapıyorlar..."


"Beşiktaş üzerinde büyük bir kıskançlık var." diyen Orman, "Oyunlar oynanıyor. Samsun'daki maçta da bunu gördük. Bir gün bizi FETÖ'cü yapıyorlar, bir gün bel altı vuruyorlar. Biz efendik içerisinde kalmaya devam edeceğiz." dedi.
ŞENOL GÜNEŞ'LE SORUN YAŞAMADIK

Beşiktaş'ı karıştırmaya çalışıyorlar diyen Orman, "Şenol Güneş ile hiçbir zaman aramızda problem olmadı. Herkesin çizgisi belli." ifadelerini kullandı. Orman ayrıca, "Biz şımarmayacağız. İşimizi iyi yapmaya çalışacağız. Bunu yaparken de şeffaf olacağız. Gizleyecek bir şeyimiz yok." şeklinde konuştu.


Fikret Orman, "Beşiktaş gelirde Fenerbahçe ve Galatasaray'ı geçti" 


"Galatasaray ve Fenerbahçe'den çok daha fazla gelir elde eden bir hale geldik." derken, "Chelsea'ye sponsor olan bir şirket dünyada marka olmak için sponsor oluyor. Bizim de böyle olmamız lazım. Chelsea, Ortaköy'den daha küçük bir şehir. Dünyada 300 milyon taraftarı var. Bizim de dünya kulübü olmamız lazım." ifadelerini kullandı.

"Stadı yapacağız dediğimde de kimse inanmadı." diyen Orman, "Dünya genelinde 100 milyon taraftarımız olacak! Siz buna inanın, biz yaparız." şeklinde konuştu.

"MİLLİ ARADA AZERBAYCAN'A GİDECEĞİZ"

Fikret Orman ayrıca "Milli maç arasında Azerbaycan'a gideceğiz. Belki İran'a da maç oynamaya gidebiliriz. Bu seyehatleri yapmak zorundayız." dedi.

AMATÖR ŞUBELER...

Amatör şubelere kimsenin sponsor olmak istemediğini söyleyen Fikret Orman, "Maçları da kimse izlemiyor." dedi.

Orman ayrıca, "Benim için sürekli yazıyorlar, 'Yok Spor Bakanı olacakmışım' falan. Benim için Beşiktaş başkanlığından daha büyük mevki yok." şeklinde konuştu.

Beşiktaş ile ilgili tüm gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Transfer Arenası (20 Temmuz 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.