comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan Mahmut Uslu'ya yanıt

27 Eylül 2017, Çarşamba 14:40
Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan Mahmut Uslu'ya yanıt

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Temsa ile sponsorluk anlaşması ve Fenerbahçe - Beşiktaş derbisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Fikret Orman, Fenerbahçeli yönetici Mahmut Uslu ve maçın hakemi Ali Palabıyık ile ilgili ağır eleştirilerde bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Temsa ile yapılan sponsorluk anlaşmasının yenilenmesine ilişkin imza töreninde konuştu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Temsa'nın kendileri için tahsis ettiği özel otobüse binip fotoğraf çekimi için basın mensuplarına poz veriyor.
Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ayrıca Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a basketbol takımına da sponsor olmak istediklerini belirtti.

"UMARIM BİZİ ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE TAŞIRLAR"

Fikret Orman, Temsa ile ilgili imza töreninde, "Umarım bizi bir gün araçlarıyla Şampiyonlar Ligi finaline taşırlar. Sadece bu sene için demiyorum genel anlamda söylüyorum. Şenol hoca bizi otobüse bindirmiyor. Takımın alanına girmemeye çalışıyoruz
"diye konuştu.

"BİZİ ÇOK MUTLU EDİYORLAR"

Fikret Orman, Temsa ile ilgili olarak, "Napoli'de, Porto'da bizim logomuzun yer aldığı otobüslerin hazır beklemesinin verdiği haz bizi çok mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.

"ÖZGÜVENİMİZ YERİNE GELİYOR"

Biz yöneticiler olarak bu tür galibiyetler alında 'Evet, yapabiliriz' diyoruz ama bunu bazıları kibir olarak görüyor. Biz kibir olarak görmüyoruz, özgüvenimiz yerine geliyor ve takımımıza güvendiğimiz için kazanacağımıza inanıyoruz.

"BİZE YAPILAN MUAMELE BİZİ ÜZMÜŞTÜR"

Derbiyi kaybetmekten çok oradaki ortam ve bize yapılan muamele beni üzmüştür. Bu bir maç. Biz centilmenlik istiyoruz. Kadıköy'de bir ortam hazırlanmıştı. Bu ne beni, ne de gerçek Fenerbahçelileri memnun etmemiştir. Buna eminim.
 

Fikret Orman'dan Mahmut Uslu'ya cevap


Türkiye'de taraftar sıkıntısı yaşanıyor. Atmosferi germek için demeçler yapılıyor. Bu ortamların futbola katkısı olmuyor. Soyunma odalarında yöneticiler tarafından benim futbolcularıma küfürler ediliyor. Böyle bir şey Avrupa'da olabilir mi? Maç sonu verilen demeçler Türk futboluna zarar veriyor.

"70 YAŞINDAKİ YÖNETİCİYE YAKIŞIR BİR ŞEY Mİ BU?"

Bunlar ne kazanç getiriyor? Kavga değil bu, bir spor. Atatürk, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' diyor. Koro halinde yöneticilerimize küfür ediliyor. Bu mu Türk futbolunu ileriye götürecek? 70 yaşında yöneticiye yakışan bir şey mi bu? Futbolcunun özel hayatına bel altı girmek falan.

"FENERBAHÇELİ TARAFTARLAR DA MEMNUN DEĞİL"

TFF hak mahrumiyeti veriyor, neye yarıyor bu? Gerekirse futboldan men edilsin, yöneticilik yapmasın. Fenerbahçeli taraftarlar da bunlardan memnun değil. Boks yapmıyoruz, futbol oynuyoruz. İnsanları kavgaya çekmeyin.

"QUARESMA, KIRMIZI KARTI HAK ETTİ"

Küçücük çocuklara seremonide hareket yaptırıyorlar. Önceden kurgulanıyor bunlar. Yazık günah o çocuklara. Bizim de öz eleştiri yapmamız lazım. Bütün faturayı karşı tarafa yıkmamalıyız. Quaresma mesela kırmızı kartı hak etti.
 

Fikret Orman'dan Ali Palabıyık açıklaması


"TAKİP EDECEĞİM ONU"

Ali Palabıyık gibi genç hakemleri kazanmalıyız. Kaybetmek kolay. Hakemdir, hata yapabilir. Bizim maçımıza denk geldi. Fakat yan hakem bizim Karabük maçında da golümüzü vermedi. Gözüm onun üzerinde. Takip edeceğim onu. Yazık yani Beşiktaş'a

"DAHA NE OLABİLİR?"

Net golümüz verilmedi. Penaltımızı vermedi ve atacağı oyuncuyu atmadı. 3 kırmızı kart, hocayı da gönderdi. Daha ne olabilir. Ligin ikinci yarısına çok var. Yunus Emre mi olacağız, Fikret Orman mı göreceğiz. Hakemlerin maçlarda gördüklerini çalmalarını istiyorum. Bu kulüpler hancı, bizler yolcuyuz. Faruk Ilgaz, Süleyman Seba, Özhan Canaydın iyi tanınan başkanlardır. Önemli olan bu

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)