comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan flaş açıklama: 'Henüz karar vermedim'

12 Ağustos 2017, Cumartesi 20:49
Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan flaş açıklama: 'Henüz karar vermedim'

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, CNN Türk'te konuk olduğu 5N1K programında Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. 

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in 5NK1 programına konuk oldu. Vodafone Park'ta gerçekleştirilen yayında Başkan Orman, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. 

"QUARESMA'YA SALDIRANLAR OLMUŞ"
"Konyaspor maçındaki fotoğraf çok kötüydü. Türk sporu açısından kötüydü. Şimdi kim çocuğunu böyle bir stat ortamına götürmek ister? Quaresma'ya saldıranlar olmuş. Görüntü iyi değildi yani.

"COME TO BEŞİKTAŞ AKIMI"

"Bu fikir esasen taraftarlarımızdan çıktı. Pepe ile başladı, Diego Costa ile devam etti. Videoları ise iletişim grubumuz yaptı. Başında Candaş Tolga Işık var. Sonrasında Roma kulübü sonra bunu kullandı. Sağlık Bakanlığı kullandı. Hoş bir şey. Biz netice itibariyle ülkeyi temsil ediyoruz. Formamızda kimsenin olmadığı ay yıldız var. Come To Beşiktaş, Come To Turkey, Come To diğer takımlar gibi güzel bir olay."

"AVRUPA'DA TANINIRLIĞI PARAYA ÇEVİRMEK"

"Avrupa'da tanınırlığı paraya çevirmek Türkiye ile sınırlı oluyor. Bunu dünya çapında izlebilir hale getirmek, taraftar sayısını arttırmak gerekiyor. Bizde hep lokal firmalar sponsor oluyor. Onların bütçeleri Türk pazarıyla alakalı olduğu için belli. Ancak dünya pazarına açıldığınız zaman çok farklı olacaktır. Türk futbolu çok vitrinde değil. Yayıncı kuruluş da etki etti."

"LUCESCU ZOR BİR GÖREVE GELDİ"

"Lucescu zor bir göreve geldi. Oyuncuları tanımıyor, oyuncular onu tanımıyor. Eylül'de Ukrayna ile zorlu bir maç oynayacağız. Allah yardımcısı olsun."

"FUTBOLCULARLA OLAN İLİŞKİM..."

"Futbolcularla hem profesyonel, hem de duygusal ilişkiler kuruyorum. Bu herkesle alakalı. Sadece oyuncularla sınırlı değil. Çünkü kulübün en yüksek makamındayım. Ben taraftarla da çok yakınım ama aynı zamanda hem oyuncularla, hem taraftarla aramızda saygılı bir mesafemiz vardır."

"ŞENOL GÜNEŞ İÇİN MİLLİ TAKIMDAN GELEN TEKLİF"

"Şenol Güneş'in Milli takıma gitmesi hem Beşiktaş'ı, hem de milli takıma zarar verecekti. Bunu Federasyona ilettik. Sonrasında galiba aynı teklifi Abdullah Avcı'ya yapmışlar. Sonuç Lucescu."

"HEDEFLEDİĞİMİZ YERE DOĞRU GİDİYORUZ"

"Hedeflediğimiz yere doğru gidiyoruz. Daha yapılacak çok iş var. Güven konusu önemli ama. Ben yeni başkan olduğumda birçok iş varken, birisi çıkıp atıyor, yapamaz diyordu. Şimdi ise spor kamuouyla aramızda güven ilişkisi oldu. 


Beşiktaş'ta Fikret Orman başkanlığı bırakıyor mu?


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, CNN Türk'te Cüneyt Özdemir'in "Ömür boyu başkanlığa devam edecek misiniz sorusuna?" Öyle ömür boyu başkanlık yapmak gibi bir niyetim yok. Gelecek dönem takımı bırakabilirim. 1 yıl 9 ay gibi bir süre kaldı seçime. Başkanlığa devam edip etmeyeceğime henüz karar vermedim. Hayalini kurduğum oyuncu yok ama Avrupa'dan bir kupa almak istiyorum. Bu benim hayalim." yanıtını verdi. 

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.