comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan Cenk Tosun itirafı

02 Eylül 2017, Cumartesi 11:15
Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan Cenk Tosun itirafı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Cenk Tosun'un transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş Transfer çalışmalarına devam ederken, Avrupa'da transferin son günlerinde Crystal Palace'ın Cenk Tosun'a yaptığı teklif gündem yaratmıştı. Siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman konuyla ilgili itiraflarda bulundu.


Beşiktaş, Cenk Tosun'u Crystal Palace'a neden satmadı?


Milliyet'e konuşan Fikret Orman, "Transferin son günlerinde böyle bir teklifle gelen hangi takım olursa olsun, bu isteğinin bedelini ödemek zorunda. Elbette bonservis bedelinin hepsini en kısa zamanda tahsil etmek isterim. Cenk Tosun gider gitmez en kısa zamanda yeni bir golcü almamız gerekecekti. Ve bu transfere de ciddi bir para harcamamız söz konusuydu. Dışarıdan konuşmak kolay ama gelin bir de bana sorun yaşananları. Bazı maddi dengeleri korumak zorundayız" ifadelerini kullandı.
 

Fikret Orman'dan Beck transferiyle ilgili açıklama


Başkan Orman, Beck transferiyle ilgili de konuştu. Stuttgart ile anlaşan Alman futbolcunun efendi bir şekilde gittiğini kaydeden Orman, “Beck benim çok sevdiğim bir oyuncuydu. Beşiktaş'ta ayrılıklar böyle olur. Ona kapılarımız her zaman açık. Bu transfer sayesinde Medel'i Şampiyonlar Ligi listesine yazabildik. Onun sayesinde kasamıza 2.5 milyon euro girdi. Kriterler gereği Medel'i bildiremeyebilirdik. Hiç kimse bunları sormuyor. “Başkan onu al bunu al” diyorlar ama bir de bu işin ekonomik ve UEFA kriterleri bölümü var” diye konuştu.

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Transfer Arenası (22 Temmuz 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.