comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan acil toplantı kararı

10 Ağustos 2017, Perşembe 20:14
Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan acil toplantı kararı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yarın saat 18:00'de Vodafone Park'ta basın toplantısı düzenleyecek

FutbolArena - Beşiktaş ile Atiker Konyaspor arasında oynanan olaylı Turkcell Süper Kupa maçının ardından PFDK ceza faturasını açıkladı. Beşiktaş 1 maç, Konyaspor ise 5 maç seyircisiz oynama cezası alırken, Fikret Orman acil basın toplantısı kararı aldı.
 

Fikret Orman basın toplantısında ne konuşacak?


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman yarın saat 18:00'de Vodafone Park'ta basın toplantısı düzenleyecek. Beşiktaş'ın resmi siteden yayınladığı açıklamada, "Başkanımız Fikret Orman, 11 Ağustos Cuma günü saat 18.00'de Vodafone Park'ta basın toplantısı düzenleyecektir. Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız" ifadeleri kullanıldı.

PFDK'nın centilmenliğe aykırı açıklamaları gerekçesiyle 45 gün hak mahrumiyeti cezası verdiği Fikret Orman'ın TFF ve PFDK'ya yönelik sert eleştirilerde bulunacağı öngörülüyor. Fikret Orman, PFDK kararlarından önce "Bu olaylar nedeniyle Beşiktaş'a ceza verilirse dünyayı ayağa kaldırım" sözleriyle dikkat çekmişti.
 

Fikret Orman, TFF'ye neler demişti?


Fikret Orman maçın ardından ceza almasına neden olan açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Takımımız yoğun bir kamp döneminden çıktı. Biraz da yorgundu. Konya maçında eksiklerimizi gördük. Konya bizim dostumuz. Kupayı almaları da onlara yakıştı. Fakat taraftarların yaptıkları utanç vericiydi."

"DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIRIM"

Kendi taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Hiç taşkınlık yapılmadı. Karşılıklı küfürleşmeler olur. Taraftarımız çok olgundu. Ceza verileceğini duyuyorum. Keşke daha önceki maçlarda verselerdi bugünlere gelmeseydik.

"TFF KENDİNİ SORGULAMALI"

Bu olaylardan dolayı TFF bize ceza verirse dünyayı ayağa kaldırırım. Bu bir tehdit değil. UEFA'nın bize yaptığı haksızlığı TFF'de yapmaya kalkarsa büyük olay çıkar. Hala sinirim geçmedi UEFA olayına çünkü. Bıçaklar, meşaleler atılıyor. Oyuncularıma saldırıyorlar. Oranın güvenliği TFF'nin sorumluluğunda. TFF kendini sorgulamalı.  El kol hareketleri çekip 'gelin gelin' yapıyorlar. Bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk.

Beşiktaş ile ilgili son dakika haberlerini Beşiktaş Haberleri sayfamıa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Transfer Turu (14 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.