comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman'a savcılıktan şok soruşturma

11 Ağustos 2017, Cuma 11:08
Beşiktaş'ta Fikret Orman'a savcılıktan şok soruşturma

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'a savcılık 6222'den soruşturma başlattı. Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 6222'den savcılık tarafından soruşturma açıldı. Süper Kupa mücadelesi sonrasında yaptığı açıklamalar nedeni ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'a savcılık soruşturma başlattı.


Beşiktaş'ta Fikret Orman'a savcılık soruşturma başlattı


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Süper Kupa maçı sonrasında yaptığı açıklamalar nedeni ile başı ağrımaya devam ediyor. PFDK tarafından yaptığı açıklama nedeni ile ceza alan Fikret Orman'a savcılık soruşturma başlattı.

6222'DEN SORUŞTURMA AÇILDI 
Fikret Orman'ın Süper Kupa maçı açıklamasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Basında yer alan haberleri ihbar kabul eden İstanbul Spor Savcılığı, Orman hakkında "6222 Spor'da Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun" çerçevesinde soruşturma başlattı. Soruşturmanın Savcı Asım Ekren tarafından söz konusu kanunun 22. Maddesine muhalefet edildiği gerekçesiyle başlatıldığı öğrenildi. Öte yandan Orman bugün 18.00'de Vodafone Park'ta bir basın toplantısı düzenleyerek son yaşananları değerlendirecek.

Beşiktaş ile ilgili son dakika haberlerini Beşiktaş Haberleri sayfamıa tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 

Fikret Orman, TFF'ye neler demişti?


Fikret Orman maçın ardından ceza almasına neden olan açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Takımımız yoğun bir kamp döneminden çıktı. Biraz da yorgundu. Konya maçında eksiklerimizi gördük. Konya bizim dostumuz. Kupayı almaları da onlara yakıştı. Fakat taraftarların yaptıkları utanç vericiydi."

"DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIRIM"

Kendi taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Hiç taşkınlık yapılmadı. Karşılıklı küfürleşmeler olur. Taraftarımız çok olgundu. Ceza verileceğini duyuyorum. Keşke daha önceki maçlarda verselerdi bugünlere gelmeseydik.

"TFF KENDİNİ SORGULAMALI"

Bu olaylardan dolayı TFF bize ceza verirse dünyayı ayağa kaldırırım. Bu bir tehdit değil. UEFA'nın bize yaptığı haksızlığı TFF'de yapmaya kalkarsa büyük olay çıkar. Hala sinirim geçmedi UEFA olayına çünkü. Bıçaklar, meşaleler atılıyor. Oyuncularıma saldırıyorlar. Oranın güvenliği TFF'nin sorumluluğunda. TFF kendini sorgulamalı.  El kol hareketleri çekip 'gelin gelin' yapıyorlar. Bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.