comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman'a gönderme! 'Menajerlere hani borcumuz yoktu?'

30 Kasım 2019, Cumartesi 11:52
Beşiktaş'ta Fikret Orman'a gönderme! 'Menajerlere hani borcumuz yoktu?'

Beşiktaş olağan divan kurulunda yönetim adına Mesut Urgancılar önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta olağan divan kurulu toplantısında kürsüye çıkan Genel Sekreter Mesut Urgancılar, Fikret Orman dönemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Urgancılar, "Yıldırım Demirören döneminde de yönetimdeydim. O dönem kulüp çok kötü durumdaydı. Bir edebiyatçı olarak bugünü ise ben bile betimleyemiyorum" dedi.

"MADDİ OLARAK NEYİ DEVRALDIĞIMIZI HALA BİLMİYORUZ"
"Maddi olarak ne devraldığımızı henüz bilmiyoruz. Borcumuz, gelirlerimiz, risklerimiz nelerdir hala anlamaya çalışıyoruz. Mevcut denetçi firmamız bunları en kısa sürede açıklayabilmemiz için çalışmalarını sürdürüyorlar."

"GEÇMİŞ 10 YILIN DENETLENMESİNİ İSTEDİK" 

"Seçim sürecinde başkan adaylarının tamamı geçmiş dönemleri denetleyeceğini söylemişti. Göreve başlar başlamaz ilk yaptığımız iş bu oldu. Geçmiş 10 yılın denetlenmesini istedik. Denetleme kurulu, haklı olarak bunun ağır bir iş yükü getireceğini söyledi. Uluslararası denetim firmalarıyla bu konuyu görüşüyorlar. En kısa sürede bu denetleme süreci de başlayacaktır."

"HER GÜN İCRA TAKİBİ GELİYOR" 

"Yıldırım Demirören döneminde de yönetimdeydim. O dönem kulüp çok kötü durumdaydı. Bir edebiyatsever olarak bugünü ise ben bile betimleyemiyorum. Göreve başladığımız günden bu yana her gün 1 adet icra takibiyle karşılaşıyoruz. Hani Beşiktaş'ın kimseye borcu yoktu deniliyordu burada, ben de şimdi size bunları söylüyorum. Sabah akşam rapor okuyoruz. Sıkıldıkça sıkılıyoruz ve uykularımız kaçıyor. Tüm protokollerde tek bir imzayla karşılaşıyoruz."

"İCRA TAKİPLERİNİN 19'U MENAJERLERDEN" 

"Hani hiçbir menajere borcumuz yoktu ya, icra takiplerinin 19'u menajerlerden. 17'si eski basketbolcularımızdan, 17'si eski voleybolcularımızdan. Şu anda devam eden tüm icra takiplerimizin yüzde 31'i amatör sporculardan."

"AİDATLARINIZI KENDİNİZ YATIRINIZ"

"Lütfen aidatlarınızı kendiniz yatırınız, yatırılmasını beklemeyiniz. Lütfen Beşiktaş'ı mahkeme kapılarında süründürecek yöntemlerle aidatlarınızı yatırmayınız ve buna kalkışanlarla birliktelik yapmayınız. Bu ülkede her insana fikri ve vicdanı hür yaşaması gerektiğini söyleyen bir liderimiz var. Fikriniz ve vicdanınız hür olarak aidatlarınızı kendiniz yatırınız."

Beşiktaş Kulübü'nün 2019 yılı 3'üncü olağan divan kurulunda sunulan Denetim Kurulu raporunda borcunun 2 milyar 759 milyon 185 bin 877 TL olduğu açıklandı.

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!