comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman Vida transferi için Ukrayna'ya gidecek

20 Ağustos 2017, Pazar 18:47
Beşiktaş'ta Fikret Orman Vida transferi için Ukrayna'ya gidecek

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Domagoj Vida transferini bitirmek için bu hafta arasında Ukrayna'ya gidecek. 

FutbolArena Özel - Beşiktaş Transfer gündeminde son günlerdir taraftarların gelip gelmeyeceğini en çok merak ettiği isim olan Domagoj Vida'da son durum ne? Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vida transferi için bu hafta arasında Ukrayna'ya giderek Ukrayna kulübünün yetkilileriyle masaya oturacak. 


Beşiktaş'ın Vida transferi ne durumda?


Beşiktaş'ta stoper takviyesi için şu anda yönetimin düşündüğü tek isim olan Vida'da daha önceden bu transferi bizzat yürütme kararı alan Fikret Orman, Salı günü Ukrayna'ya giderek Dinamo Kiev yetkilileriyle masaya oturacak. Kulübüyle olan sözleşmesi Aralık ayında bitecek olan Hırvat futbolcu için Fikret Orman 1 milyon euro bonservis bedeliyle bu transferi hafta içinde bitirmeyi hedefliyor. 

Daha önce oyuncuyla ön protokol imzalayan Beşiktaş, her halükarda Vida'nın Ocak ayında bedelsiz olarak gelecek olması nedeniyle yüksek bonservis bedeli olmak istemiyor. Eğer Dinamo Kiev ile anlaşılırsa Vida'nın bu hafta İstanbul'a getirilmesi planlanıyor.
 

Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Vida için Dinamo Kiev'den açıklama


Dinamo Kiev'de forma giyen Hırvat futbolcu, UEFA Avrupa Ligi'nde geçtiğimiz hafta oynanan Maritimo maçının kadrosuna alınmıştı. Basın toplantısında Ukrayna kulübünün teknik direktör Khatskevich ise Vida'nın son durumuyla ilgili gelen soruya, "Vida transfer görüşmelerini sürdürüyor. Bunu zaten biliyorsunuz. Ancak şu anda Dinamo Kiev'in futbolcusu ve maçtan önce bana geldi, "Zihinsel olarak hazırım. Oynamak istiyorum." dedi. Ben de onu kadroya aldım. Aklı bir süredir transferde ama şu an için hazır olduğunu dile getirince kadroya alındı." diye konuştu. 
Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.