comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fikret Orman: ''Sadece Türkiye'de değil Dünya'da..''

08 Aralık 2017, Cuma 10:57
Beşiktaş'ta Fikret Orman: ''Sadece Türkiye'de değil Dünya'da..''

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi kura çekimi öncesinde temennilerini dile getirdi. Fikret Orman, açık futbol oynayan büyük bir takımı istediğini belirtti.

FutbolArena - Beşiktaş, 11 Aralık Pazartesi günü tarihinde ilk kez gruplarından çıktığı Şampiyonlar Ligi'nde rakibini bekliyor olacak. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kura öncesinde açıklamalarda bulundu.


Beşiktaş'ta Fikret Orman'dan kura açıklaması


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Milliyet Gazetesi'nde yaptığı açıklamada Şampiyonlar Ligi'nde büyük bir takım istediğini belirtti. Açık futbol oynayan takımlara karşı daha iyi futbol oynadıklarını belirten Orman;

''TÜM DÜNYA MEDYASI TAKİP ETSİN''
“Bana diyorlar ki ‘Kurada hangi takım çıksın.' Ben de diyorum ki büyük bir takım çıksın. Son 16'da Beşiktaş'a karşı kapanan değil, açık oynayan bir takım çıksın istiyorum. İki tane final gibi maç oynayalım. Dünya medyasının yakından takip edeceği maçlar olmasını isterim. Büyük rakipler ve açık futbol oynayanlara karşı daha iyi oynuyoruz. Sadece Türkiye'de değil dünyada konuşulan bir Beşiktaş olsun istiyoruz. Böylesine büyük hedefler için çok çalışmak gerek. Bu nedenle rehavete girmiyoruz. Hepimiz biliyoruz ki önümüzde uzun bir yol var ve daha çok çalışmamız lazım”

Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonunda son 16'ya kalmanın büyük bir başarı olduğunu belirten Başkan Fikret Orman;

''NE MUTLU BİZE''

“Şampiyonlar Ligi'nde bizi çok daha zor maçlar bekliyor. Tabi ki şu ana kadar yaptıklarımızla ne kadar övünsek azdır. Ama elimizde fırsat varken, bu başarıyı daha da ileriye taşımalıyız. Çıtayı ne kadar yukarıda tutarsak Türk futbolu için o kadar iyidir. Bu tür başarılar rekabeti arttırır. Ülkemize bu anlamda katkılar sağladıysak ne mutlu bize”

Başkan Fikret Orman, Beşiktaş'ın Almanya'da Leipzig'i yedekleriyle yendiği yorumlarına katılmadığını söyledi. Maçta müthiş kurtarışlar yapan Tolga'nın yanı sıra Mitrovic ve Orkan'ın performanslarından övgüyle söz eden Orman;

''BENİM İÇİN SAHADA YEDEK BİR TAKIM YOKTU''

“Benim için sahada yedek bir takım yoktu. Kim oynarsa oynasın sahada Beşiktaş vardı ve hepsi Beşiktaş'a yakışır şekilde oynadı. Tolga olağanüstü performans sergiledi. Mitrovic de çok iyiydi. Orkan'ın neden transfer edildiğini de sanırım herkes daha iyi anlamıştır” yorumunu yaptı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.