comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Fabri tutuyor, forvetler atamıyor!

09 Şubat 2018, Cuma 18:48

Beşiktaş bu sezon ligde istediği sonuçları alamazken savunmada etkili ama gol yollarında pozisyonları kolay harcıyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de son 2 sezonun şampiyonu olan Beşiktaş bu sezon istediği sonuçları almakta zorlanıyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri ise Beşiktaş'ın gol atma konusunda zorlanması... Kartal'da Fabri çok başarılı bir sezon geçirse de forvetler için aynı şeyi söylemek zor.


Beşiktaş'ın isabetli şut sayısı yüksek, gol oranı düşük


Spor yazarı Bülent Kalafat'ın hazırladığı PDO istatistiklerine göre Beşiktaş'ın isabetli şut sayısına göre gol oranı oldukça düşük.

90 dakika başına 6 isabetli şut ile ligin en çok isabetli şut çeken takımı olan Beşiktaş buna karşın isabetli şutlarının sadece %27'sinde gol bulabiliyor. Süper Lig takımları isabetli şutlarının ortalama %30'unda gol bulurken Beşiktaş lig ortalamasının altında bir bitiriciliğe sahip. 
Rakip kalelere en çok isabetli şut atan takım Beşiktaş, isabetli şutlarını gole dönüştürmede Karabükspor, Osmanlıspor ve Konyaspor'dan sonra sondan 4. sırada! 


Süper Lig'in en zor gol yiyen takımı Beşiktaş


Beşiktaş öte yandan kalesine gelen isabetli şutlarda kolay kolay gol yemiyor. Bu konuda ligin en iyi takımı olan Beşiktaş'ta Fabri'nin başarısı göze çarparken savunma oyuncuları da rakiplere kolay şut attırmıyor. 

Süper Lig ortalamasına göre takımlar kalelerine gelen isabetli şutların %69'unu kurtarırken bu oran en yüksek Beşiktaş'ta ve Beşiktaş, kalesine gelen isabetli şutların yaklaşık %80'ini kurtarıyor. Yani Beşiktaş'ta Fabri tutuyor ama forvetler atamıyor...

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.